БАНДОВИЋ: ИГРАЛИ СМО БЕЗ АЛЕКСЕ И АНДРИЈЕ, ИГРАЋЕМО И БЕЗ ЦРНОГ – НИШТА СЕ НЕ МЕЊА

„У Војводини ако не побеђујеш – није добро, ако побеђујеш – то је нормално“, истиче тренер новосадског суперлигаша пред дуел са ТСЦ-ом

/Од дописника Моцарт Спорта из Новог Сада/

Ухватили су фудбалери Војводине залет и нижу одличне резултате. У Моцарт Бет Суперлиги Новосађани су на последњих шест мечева остварили пет победа и један реми, а пре два дана су се пласирали у полуфинале Купа Србије након што су после бољег извођења пенала елиминисали Чукарички на Бановом брду.

Стара дама жели да успешан низ настави и у војвођанском дербију против ТСЦ-а, са којим ће у последњем колу основног дела шампионата одмерити снаге на „Карађорђу“ (недеља, 16.30).

„Прво честитам својим играчима на одличној игри и победи против Чукаричког, те заслуженом проласку у полуфинале Купа. Окрећемо се првенству где нас очекује веома тешка утакмица против ТСЦ-а. Реч је о добро организованој, синхронизованој и опасној екипи, са тренером (Жарко Лазетић) који је ту већ три године и чији се потпис јасно види. Офанзивно су веома добро организовани, имају добру комбинаторику, праве вишак у средини, нападају простор и брзо мењају страну. Располажу агресивним играчима који врше јак пресинг и оптерећују последњу линију. Зато морамо да одиграмо на високом нивоу и даћемо све од себе да победимо“, рекао је шеф стручног штаба Војводине Божидар Бандовић на конференцији за медије.

Новосађани су у јесењем делу сезоне славили у Бачкој Тополи (2:1), али још чекају на први тријумф над ТСЦ-ом у Новом Саду. До сада су се на „Карађорђу“ ова два тима састала четири пута, ТСЦ је славио у три наврата, а један меч је завршен ремијем. 

„Није нам опретећење то што немамо победу већ нам представља императив. За све постоји први пут и надам се да ћемо да победимо. Војводина је велики клуб и велика су очекивања. Овде мораш константно да побеђујеш – кад није тако, онда није добро, а опет, када побеђујеш – то је нормално. Ови момци заслужују пуну подршку и поново ће сигурно дати све од себе, као и на сваком мечу до краја. Истрајни су и упорни и заслужују похвалу“.

Војводина и даље не рачуна на повређене бекове Гурама Гиорбелидзеа и Марка Бјековића. Бандовић је открио да ће вероватно бити спреман Стефан Ђорђевић, који је изашао у раној фази сусрета против Железничара и пропустио меч са Чукаричким, те да ће у одређеној минутажи моћи да допринесе и Андрија Радуловић, који је одсуствовао извесно време због повреде лигамената. Због нагомиланих жутих картона сусрет ће пропустити и стандардни штопер Новосађана Ђорђе Црномарковић

„Не можемо да рачунамо на Црномарковића јер је суспендован, а игра веома добро. Понављам увек да није битно колико ћеш утакмица да одиграш него колико у тој минутажи помогнеш тиму. Било је доста утакмица у којима су одсуствовали неки играчи, па су неки други помогли и одиграли на високом нивоу. То је оно што ме веома радује. Играли смо и без Алексе Вукановића и без Андрије Радуловића, играћемо сада и без Црног и ништа се неће мењати. Не зависимо од једног играча, сви су спремни у сваком моменту да дају допринос. Знам да није лако када не играш константно и знам да је момцима криво када не играју, али када добију шансу увек су спремни да дају све од себе. Понављам, ми смо тим и не зависимо од појединаца“, завршио је тренер Старе даме Божидар Бандовић.

Извор: http://www.mozzartsport.com

ОБЈАВЉЕНО: 12. 04. 2024.

СПОНЗОР ФУДБАЛСКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ

ПОДЕЛИТЕ СА ДРУГИМА!