После две идентичне победе Kоњарник и Бечеј вечерас играју мајсторицу за пролазак у наредну рунду такмичења. Бечеј долази у вођство преко Јовановића у 4. минуту, изашавши сам пред голмана домаћих Дрндаревића, луцидно му је кроз ноге послао лопту у мрежу.

Ношени френетичним навијањем публике Kоњарник баца све карте на напад, а Љујић у 7. минуту са 8 метара погађа пречку. Минут касније са 6-7 метара раздаљине прецизан је Вићић, резултат је изједначен.

Играо се 9. минут када је Јовановић повукао контру два на један, упослио слободног Новаковића који реализује прилику и поново доводи госте до предности.

Kоњарник нема среће у 11. минуту, Љујић поново погађа оквир гола, овај пут стативу. Међутим после шездесетак секунди Љујић је сјајно асистирао Шљукићу за изједначење, а непуних 20 секунди затим виђен је потпуни резултатски преокрет, стрелац водећег гола за домаће је Арсић.

Нису се домаћи дуго радовали, Станић у 13. минуту вара Дрндаревића и враћа поново меч у егал. Али, домаћи су заиста ефикасни вечерас, а њихов најбољи играч Арсић на истеку 14. минута узвраћа ударац, постиже свој други, односно четврти гол за љубичасто-беле. Ту се завршио резултатски ролер костер за прво полувреме, домаћи су мудро сачували минималну предност, јер је било очито да су гости дефицитарни са кондицијом.

Домаћи почињу јако у наставку, голман Вадаски обара у свом шестерцу Љујића, играо се 22. минут и то је пенал за Kоњарник. Сигуран реализатор најстроже казне био је капитен Вићић. Све карте на напад потом бацају Бечејци, играју са пет играча у пољу што Арсић користи у 26. минуту и шутем на празан гол Kоњарник одлази на три гола разлике.

Бечеј се не предаје, Станковић у 28. минуту из близине смањује на 6:4. Kонстантну опсаду гола са играчем више врше гости, домаћи се јуначки бране, а Ратковић у 32. минуту са своје половине лопту шаље у празан гол, поново је три разлике. Игра без голмана је мач са две оштрице. Ратковић минут пре краја постиже свој други гол, а десетак секунди касније узвратио му је Станковић на другој страни и поставио коначних 8:5.

Kоњарник је показао да је квалитетнија екипа и заслужено се пласирао у полуфинале плеј офа где их очекује дуел против екипе Лозница град, а први сусрет је на програму 7. маја у Лозници и игра се такође на две добијене утакмице. Други пар чине Врање и прошлогодишњи шампион ФОН.

KОЊАРНИK – БЕЧЕЈ 8:5 (4:3)

САЛА: УСЦ Вождовац-Шумице. ГЛЕДАЛАЦА: 400. СУДИЈЕ: Јовић Братислав и Ристић Данијел. СТРЕЛЦИ: Вићић 8. и 22. (6м), Шљукић 12, Арсић 12, 14. и 26. и Ратковић 32. и 39.мин (Kоњарник), Јовановић 4, Новаковић 9, Станић 13. и Станковић 28. и 39.мин (Бечеј). ЖУТИ KАРТОНИ: Боснић (Kоњарник), Станојевић (Бечеј).

KОЊАРНИK: Дрндаревић, Милосављевић, Ристановић, Љујић, Шљукић – резерве: Антић, Милутиновић, Вићић, Арсић, Боснић, Ровчанин, Јанковић, Ратковић.

БЕЧЕЈ: Вадаски, Јовановић, Станојевић, Новаковић, Станковић – резерве: Јоргић, Живкуцин, Митић, Kораћ, Живић, Мандић, Голуб, Станић.

Аутор: Х.Д.Вујановић

Фото (Х.Д.Вујановић): Детаљ са утакмице