БРАНКО САВИЋ УПИСАО ПОБЕДУ СА КЛУПЕ

Раднички је након три везана пораза, са новим тренером на клупи  Бранком Савићем, уписао велика три бода на домаћем терену против Јединства из Старе Пазове резултатом 1:0.

У првом полувремену виђена је чврста игра на средини терена и без већих прилика, једина је виђена у 44. минуту када је Попов пробио по левој страни, али је његов шут завршио директно у голмана гостију Јевтића.

Друго полувреме је била сушта супротност од првог и вероватно је свлачионица учинила своје за обе екипе. У 55. минуту, након контре Радничког, голман гостију истрчава на време и спречава погодак Мирића, да би на одбијену лопту натрчао Радић, али је његов ударац завршио преко гола.

Узвратили су гости одмах брзом контром  преко Уремовића, али је на срећу домаћих голман Носаљ истрчао на време и спречио сигуран погодак. У 60. минуту, након корнера Радничког, Врбљанац главом погађа голмана, на одбијену лопту натрчава Ковачевић, покушава да упути шут, али у последњем моменту успела је  одбрана гостију да избаци лопту далеко од свог шеснаестерца.

У 70. минуту Радић одлично проналази Арсића који десно искоса шаље лопту поред гола гостију. Душан Играч у 74. минуту у шеснаестерцу обара Мирића, судија Ћерановић показује на белу тачку. Пенал изводи Ковачевић и по средини гола погађа за 1:0. Минут касније гости  прете преко Пиплице који погађају стативу, лопта долази до Миленковића који на срећу домаћих маши празан гол.

Арсић је у 82. минуту могао да удвостручи предност, али је његов шут десно искоса завршио тик изнад гола Јевтића. Могли су гости до изједначења у 90. минуту када је након корнера Гавриловића, Малиџан за мало промашио мрежу Носаља. У зауставном времену стрелац јединог поготка Ковачевић пробија по десној страни, улази у шеснаестерац, снажно шутира, али његов ударац брани Јевтић за испоставиће се коначних 1:0 за фудбалере Радничког.

„Момци су изгинули за сваку лопту, сваки атом снаге су дали и заслужено дошли до сва три бода. Мало смо времена заједно са играчима, али то мало времена смо успели да порадимо на принципима игре и мислим да су то данас момци показали на терену. Честитам екипи Јединства на фер и коректној игри“ – истакао је нови шеф струке Радничког Бранко Савић.

У следећем колу фудбалери Радничког гостују екипи Хајдука из Куле.

РАДНИЧКИ ЗРЕЊАНИН: Носаљ, Николић, Врбљанац, Стеванивић, Попов, Ковачевић, Арсић, Маљукан, Мирић, Борисављевић и Степанчев. Заменици играча: Рађенковић, Анђелковић, Радић, Пецарски, Јањатовић, Косовић и Радић.

ЈЕДИНСТВО: Јевтић, Букурецки, Бобар, Којић, Булат, Малиџан, Гавриловић, Миленковић, Тривуновић, Играч и Пиплица. Заменици играча: Милић, Богићевић, Уеремовић, Мирчетић, Кнежевић, Матовић и Мрђа.

ОБЈАВЉЕНО: 07. 10. 2023.