ДУШАН БАЈИЋ, ШЕФ КАБЕЛА О ПРИПРЕМАМА ЗА СЛЕДЕЋУ СЕЗОНУ
Новосадски Кабел се, после три сезоне у Српској лиги Војводина, вратио међу прволигаше. Клуб са Штранда, ранијих сезона, завршавао је такмичења на осмој или деветој позицији, а кад се после јесењег дела минуле учинило да га чека слична судбина, на клупу је сео Душан Бајић и довео га до првог места.
Предвођени бившим шефом струке Младост ГАТ-а, Бечеја 1918, Пролетера и човека који је део фудбалске породице Војводине, где је био асистент неколико пута, Новосађани су остварили 11 победа уз по два ремија и пораза. На реду је сложенији задатак, пред Кабелом су прволигашке обавезе, па су у клубу засукали рукаве у циљу да их што спремнији дочекају.
– Окупили смо се 25. јуна, тако да смо у другој недељи рада. Целокупне припреме одрадићемо у Новом Саду и тренираћемо на свом терену, имамо добре услове – каже Бајић. – Још се групишемо, у смислу да нам преостаје да извршимо одређену допуни играчког кадра. Основа екипа ће да остане непромењена, у односу на прошлу сезону. Опредељење ће да буде и даље промоција и развој младих играча. Задатак је да оснажимо тим, превасходно искуснијим играчима, с обзиром да је ово виши ниво такмичења и да млади не могу сами да изнесу тај терет. Четворица младих су почела припреме са првим тимом Војводине, Сукачев, Поповић, Новевски и Бошкан. Тројица су остала и за другу фазу у Аустрији, а Бошкан се, по повратку са Златибора, придружио нама. Ту су и играчи на проби, тако да радимо са 23 играча и четворицом голмана, што је довољан број да се све одвија како треба.
Кад је реч о припремним утакмицама, уз Радник из Бијељине, на црту Кабелу стаће и клубови са прволигашке и српсколигашке сцене.
– У уторак, 8. јула, ривал нам је убско Јединство. Пет дана касније, бићемо гости Младости у Бачком Јарку, а 19. јула долази нам ОФК Вршац. Играћемо и са Јединством из Старе Пазове, новајлијом у Српској лиги Војводина. Генерална проба заказана је са ОФК Бачком, такође, на нашем терену.
У овој фази припрема није се превише пажње придавало корекцији у играчком кадру. Неки играчи су напустили клуб, а у плану је да дрес задуже и новајлије.
– Отишли су Стаматовић, Трпчевић и Ивановић, а очекујемо неколико потписа у данима пред нама.
Младићима из школе Војводине, подршка ће бити искусни, са дужим стажом у опреми Кабела, чак и из претходног такмичења у Првој лиги Србије.
– Рачунам озбиљно на Гргића, Јелића, Новаковића и Петровића. План је да остану део ове екипе и наставе са својом играчком, али и педагошком улогом. Важно нам је и да задржимо тај амбијент у свлачионици на високом нивоу. За то је свакако заслужан и цео стручни штаб. Чине га још Небојша Филиповић, Владимир Шипка, задужен за кондицију, док Горан Ћурко ради са голманима. У односу на прошлу сезону, остало је упражњено место тренера аналитичара, с обзиром да се Ранко Хајдуковић вратио у Војводину, па остаје да му пронађемо замену – рекао је Бајић.
Н. Јовановић
БАЈИЋ: КРОЗ ПРОМОЦИЈУ МЛАДИХ ДО РЕЗУЛТАТА!
Кад је реч о амбицијама повратника на прволигашку сцену, шеф струке Бајић каже:
– С обзиром да ће следећа сезона бити турбулентна, превасходно због скраћења лиге, не могу сада да говорим о резултатским амбицијама. Покушамо да наставимо са промоцијом и презентацијом наше игре, а кроз њу и развојем играча. Као и претходне сезоне, трудићемо се да изгледамо што боље у такмичарском аспекту и будемо конкурентни. Највећа непознаница смо сами себи, јер не могу да оценим колико можемо да пружимо на вишем нивоу. Лига ми је позната, тешка је и обилује чврстим утакмицама. Све екипа обавезама приступају са превасходним циљем да направе добар резултат, па нема простора да се нека утакмица жртвује у смислу да је мање битна. Додатно ће јој на чврстини дати и чињеница да ће од десет екипа у плеј-ауту, шест да испадну. Ту је и фактор лошијих терена с краја јесени и почетком зиме, с обзиром да је планирано да се до паузе одиграју 22 кола, што значи да ћемо активни бити до половине децембра.
Извор: http://zurnal.rs



