ДУШАН БАЈИЋ, ШЕФ КАБЕЛА О ПРИПРЕМАМА ЗА СЛЕДЕЋУ СЕЗОНУ

Но­во­сад­ски Ка­бел се, по­сле три се­зо­не у Срп­ској ли­ги Вој­во­ди­на, вра­тио ме­ђу пр­во­ли­га­ше. Клуб са Штран­да, ра­ни­јих се­зо­на, за­вр­ша­вао је так­ми­че­ња на осмој или де­ве­тој по­зи­ци­ји, а кад се по­сле је­се­њег де­ла ми­ну­ле учи­ни­ло да га че­ка слич­на суд­би­на, на клу­пу је сео Ду­шан Ба­јић и до­вео га до пр­вог ме­ста.

Пред­во­ђе­ни бив­шим ше­фом стру­ке Мла­дост ГАТ-а, Бе­че­ја 1918, Про­ле­те­ра и чо­ве­ка ко­ји је део фуд­бал­ске по­ро­ди­це Вој­во­ди­не, где је био аси­стент не­ко­ли­ко пу­та, Но­во­са­ђа­ни су оства­ри­ли 11 по­бе­да уз по два ре­ми­ја и по­ра­за. На ре­ду је сло­же­ни­ји за­да­так, пред Ка­бе­лом су пр­во­ли­га­шке оба­ве­зе, па су у клу­бу за­су­ка­ли ру­ка­ве у ци­љу да их што спрем­ни­ји до­че­ка­ју.

– Оку­пи­ли смо се 25. ју­на, та­ко да смо у дру­гој не­де­љи ра­да. Це­ло­куп­не при­пре­ме од­ра­ди­ће­мо у Но­вом Са­ду и тре­ни­ра­ће­мо на свом те­ре­ну, има­мо до­бре усло­ве – ка­же Ба­јић. – Још се гру­пи­ше­мо, у сми­слу да нам пре­о­ста­је да из­вр­ши­мо од­ре­ђе­ну до­пу­ни играч­ког ка­дра. Осно­ва еки­па ће да оста­не не­про­ме­ње­на, у од­но­су на про­шлу се­зо­ну. Опре­де­ље­ње ће да бу­де и да­ље про­мо­ци­ја и раз­вој мла­дих игра­ча. За­да­так је да осна­жи­мо тим, пре­вас­ход­но ис­ку­сни­јим игра­чи­ма, с об­зи­ром да је ово ви­ши ни­во так­ми­че­ња и да мла­ди не мо­гу са­ми да из­не­су тај те­рет. Че­тво­ри­ца мла­дих су по­че­ла при­пре­ме са пр­вим ти­мом Вој­во­ди­не, Су­ка­чев, По­по­вић, Но­вев­ски и Бо­шкан. Тро­ји­ца су оста­ла и за дру­гу фа­зу у Аустри­ји, а Бо­шкан се, по по­врат­ку са Зла­ти­бо­ра, при­дру­жио на­ма. Ту су и игра­чи на про­би, та­ко да ра­ди­мо са 23 игра­ча и че­тво­ри­цом гол­ма­на, што је до­во­љан број да се све од­ви­ја ка­ко тре­ба.

Кад је реч о при­прем­ним утак­ми­ца­ма, уз Рад­ник из Би­је­љи­не, на цр­ту Ка­бе­лу ста­ће и клу­бо­ви са пр­во­ли­га­шке и срп­ско­ли­га­шке сце­не.

– У уто­рак, 8. ју­ла, ри­вал нам је уб­ско Је­дин­ство. Пет да­на ка­сни­је, би­ће­мо го­сти Мла­до­сти у Бач­ком Јар­ку, а 19. ју­ла до­ла­зи нам ОФК Вр­шац. Игра­ће­мо и са Је­дин­ством из Ста­ре Па­зо­ве, но­вај­ли­јом у Срп­ској ли­ги Вој­во­ди­на. Ге­не­рал­на про­ба за­ка­за­на је са ОФК Бач­ком, та­ко­ђе, на на­шем те­ре­ну.

У овој фа­зи при­пре­ма ни­је се пре­ви­ше па­жње при­да­ва­ло ко­рек­ци­ји у играч­ком ка­дру. Не­ки игра­чи су на­пу­сти­ли клуб, а у пла­ну је да дрес за­ду­же и но­вај­ли­је.

– Оти­шли су Ста­ма­то­вић, Трп­че­вић и Ива­но­вић, а оче­ку­је­мо не­ко­ли­ко пот­пи­са у да­ни­ма пред на­ма.

Мла­ди­ћи­ма из шко­ле Вој­во­ди­не, по­др­шка ће би­ти ис­ку­сни, са ду­жим ста­жом у опре­ми Ка­бе­ла, чак и из прет­ход­ног так­ми­че­ња у Пр­вој ли­ги Ср­би­је.

– Ра­чу­нам озбиљ­но на Гр­ги­ћа, Је­ли­ћа, Но­ва­ко­ви­ћа и Пе­тро­ви­ћа. План је да оста­ну део ове еки­пе и на­ста­ве са сво­јом играч­ком, али и пе­да­го­шком уло­гом. Ва­жно нам је и да за­др­жи­мо тај ам­би­јент у свла­чи­о­ни­ци на ви­со­ком ни­воу. За то је сва­ка­ко за­слу­жан и цео струч­ни штаб. Чи­не га још Не­бој­ша Фи­ли­по­вић, Вла­ди­мир Шип­ка, за­ду­жен за кон­ди­ци­ју, док Го­ран Ћур­ко ра­ди са гол­ма­ни­ма. У од­но­су на про­шлу се­зо­ну, оста­ло је упра­жње­но ме­сто тре­не­ра ана­ли­ти­ча­ра, с об­зи­ром да се Ран­ко Хај­ду­ко­вић вра­тио у Вој­во­ди­ну, па оста­је да му про­на­ђе­мо за­ме­ну – ре­као је Ба­јић.

Н. Јо­ва­но­вић

БА­ЈИЋ: КРОЗ ПРО­МО­ЦИ­ЈУ МЛА­ДИХ ДО РЕ­ЗУЛ­ТА­ТА!

Кад је реч о ам­би­ци­ја­ма по­врат­ни­ка на пр­во­ли­га­шку сце­ну, шеф стру­ке Ба­јић ка­же:

– С об­зи­ром да ће сле­де­ћа се­зо­на би­ти тур­бу­лент­на, пре­вас­ход­но због скра­ће­ња ли­ге, не мо­гу са­да да го­во­рим о ре­зул­тат­ским ам­би­ци­ја­ма. По­ку­ша­мо да на­ста­ви­мо са про­мо­ци­јом и пре­зен­та­ци­јом на­ше игре, а кроз њу и раз­во­јем игра­ча. Као и прет­ход­не се­зо­не, тру­ди­ће­мо се да из­гле­да­мо што бо­ље у так­ми­чар­ском аспек­ту и бу­де­мо кон­ку­рент­ни. Нај­ве­ћа не­по­зна­ни­ца смо са­ми се­би, јер не мо­гу да оце­ним ко­ли­ко мо­же­мо да пру­жи­мо на ви­шем ни­воу. Ли­га ми је по­зна­та, те­шка је и оби­лу­је чвр­стим утак­ми­ца­ма. Све еки­па оба­ве­за­ма при­сту­па­ју са пре­вас­ход­ним ци­љем да на­пра­ве до­бар ре­зул­тат, па не­ма про­сто­ра да се не­ка утак­ми­ца жр­тву­је у сми­слу да је ма­ње бит­на. До­дат­но ће јој на чвр­сти­ни да­ти и чи­ње­ни­ца да ће од де­сет еки­па у плеј-ауту, шест да ис­пад­ну. Ту је и фак­тор ло­ши­јих те­ре­на с кра­ја је­се­ни и по­чет­ком зи­ме, с об­зи­ром да је пла­ни­ра­но да се до па­у­зе од­и­гра­ју 22 ко­ла, што зна­чи да ће­мо ак­тив­ни би­ти до по­ло­ви­не де­цем­бра.

Извор: http://zurnal.rs

ОБЈАВЉЕНО: 03. 07. 2025.

СПОНЗОР ФУДБАЛСКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ

ПОДЕЛИТЕ СА ДРУГИМА!