TSC OSVOJIO SEDAM BODOVA KAO GOST

TSC je savladao kao gost i drugog konkurenta u borbi za izlazak na evropsku scenu. Posle Čukaričkog Bačkotopolčani su oborili na pleća i Radničkog u Nišu. Kad se tome doda i bod protiv Partizana u Humskoj onda ekipa sa severa Bačke s pravom dobija epitet hita početne faze šampionata.
Odlično je tim Žarka Lazetića počeo drugo poluvreme, Jug Stanojev je na startu nastavka doneo prednost svom timu, da bi u poslednjih 16 minuta TSC iskoristio prednost od dva igrača više i ostvario ubedljivu pobedu (3:0).
-Iskoristili smo istrošenost Radničkog. Nišlije su zaslužili da prođu dalje u kvalifikacijama za Ligu konferencije. Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri, možda je domaćin bio malo bolji. Trpeli smo dosta pritiska, posebno naša zadnja linija, imali problem sa dugim loptama… Međutim, posle iznuđene izmene, promenili smo formaciju i sistem igre, a onda kad smo dali gol posle samo par desetina sekundi u nastavku sve je pošlo na našu vodenicu. Kad su se na to nadovezali crveni kartoni, jasno je bilo da tri dana nakon 120 minuta igre protiv Maltežana, sa dvojicom igrača manje na terenu, Radnički nije mogao da nam napravi problem. Normalno je što smo stvarali šanse i postigli još dva gola. Čestitam mojim igračima, bili su izvanredni —rekao je Žarko Lazetić, šef stručnog štaba Bačkotopolčana.
TSC nema razloga da krije visoke ambicije i kvalitet da se visoko plasira ove sezone.
– Naš klub uvek mora da se bori za Evropu. Sada zaista deluje da možemo da se borimo za treće, četvrto mesto, ali sam i pre prvenstva rekao da ću prvi presek dati posle desetog kola. Predstoji nam serija od pet mečeva protiv ekipa iz, uslovno rečeno, donjeg dela tabele, sve do duela sa Zvezdom u desetoj rundi, i tu će se pokazati naša zrelost. Sad tek možemo da žalimo za remijem protiv Javora kod kuće, ali smo i taj meč dobro odigrali, pokušaćemo da negde nadoknadimo izgubljene bodove iz duela sa Ivanjičanima – zaključio je trener vojvođanskog člana elite.

SJAJAN START: Žarko Lazetić, trener TSC-a