ФУТСАЛ КЛУБ НОВИ САД ПОРАЖЕН У ПРВОМ КОЛУ НА БАЊИЦИ
Част да отворе нову футсал сезону припала је освајачу купа ФОН Бањици, који од ове сезоне своје утакмице као домаћин игра у хали на Бањици уместо Шумица и Футсал клубу Нови Сад.
Фуриозно стартују домаћи, након непуног минута игре воде са 2:0, стрелци су били Шљукић и Јовановић. Kако су брзо дали, још брже су примили три гола у другом минуту, а стрелци су били Боснић двапут и Поповић.
Рафална паљба с почетка сусрета је утихнула до 13. минута када је Шљукић поравнао резултат, након много неуспешних напада. Ролер костер је настављен у следећем нападу, Фоновци поново воде, овај пут из близине мрежу је затресао Љујић. Веома занимљиво и динамично прво полувреме завршило је минималним вођством домаће екипе.
Опрезније се кренуло у наставку, мада је много више нападачких акција виђено од стране домаћих играча. Међутим, што њихова непрецизност, што сјајне одбране Новосадског голмана и гостујућа мрежа је мировала.
Домаћи пак у 36. минуту праве 6. прекршај, што гостујући играч Новаковић користи и постиже погодак из казненог ударца са 10 метара. Kако су примили претходни, Фоновци су исто тако дали победоносни гол 28. секунди пре краја и однели победу. Због гомилања прекршаја од стране Новосађана добили су прилику да изведу казнени са 10. метара, искусни Пешић био је сигуран и донео свом тиму три бода.
На крају треба само напоменути, срамота је за Београд да јединог њиховог футсал прволигаша испрати једва нешто преко стотинак гледалаца. Наредног викенда ФОН Бањица гостује у Обреновцу где ће им противник бити Палеж, док Нови Сад још једном гостује, овај пут у Зрењанину где ће их дочекати новајлија у лиги САС.
ФОН БАЊИЦА – НОВИ САД 5:4 (4:3)
САЛА: УСЦ Вождовац – Бањица. ГЛЕДАЛАЦА: 120. СУДИЈЕ: Радојчић Петар и Рељи“ Филип. СТРЕЛЦИ: Шљукић 1. и 13, Јовановић 1, Љујић 14. и Пешић 40.мин (10м) (ФОН Бањица), Боснић 2. (2x), Поповић 2. и Новаковић 36.мин (10м) (Нови Сад). ЖУТИ KАРТОН: Лучановић (Нови Сад).
ФОН БАЊИЦА: Јосимовић, Петрашевић, Шљукић, Пешић, Јовановић – резерве: Макивић, Васић, Kрстић, Марјановић, Љујић, Лазић, О.Пајковић, В.Пајковић, Стојановић.
НОВИ САД: Радмановић, Поповић, Боснић, Голуб, Савковић – резерве: Глигоријевић, Лучановић, Бобар, Симић, Новаковић.
Фото (Х.Д.Вујановић): Детаљ са утакмице
Аутор: Х.Д.Вујановић
Извор: Србија Спорт



