MOCART BET PRVA LIGA

GFK Sloboda – RFK Novi Sad 1921 3:1 (2:0)

Strelci: Šušnjar u 9, Rašković u 45, T. Glošović u 54. za GFK slobodu, Ilić u 90+2 iz penala za RFK novi Sad 1921.

GFK SLOBODA: Vukašinović 7, Miličić 7, R. Glišović 7, Cvetić 7, Golubović 7 (od 83, Đ. Glišović -), Ristić 7, Milekić 7 (od 83. Mihailović -) , T. Glišović 7, Rašković 8 (od 74. Vujičić -), Šušnjar 7 (od 74. Gajić -), Petrović 6,5 (od 57. Đukić b).

RFK NOVI SAD 1921: Nović 5, Tričković 5, Radivojević 5, Andrejević 5, Milošević 5, Vukasović 5, J. Ilić 5, Karišić 5 (od 56. Balabanović 5), Vukmanović 5 (od 56. Milosavljev 5), Kokir 5 (od 64. V. Ilić -), Vujaklija 5 (od 64. Mladenović -).

Igrač utakmice: Savo Rašković

Stadion: „Radomir Antić“ u Užicu. Gledalaca: 1. 500. Sudija: Jelena Cvetković (Leskovac) 8. Pomoćnici: Boško Božović (Pirot), Nemanja Todorović (Jagodina), Žuti kartoni: Rašković, R. Glišović (GFK Sloboda), Vujaklija, Milosavljev (RFK NS 1921).

Utakmica je počela minutom ćutanja zbog pogibije četvorice mladića u Užicu. Domaćin nije imao pravo na kiks, pa je poveo već u devetom minutu. Ristić je odlično izveo slobodan udarac sa leve strane, Šušnjar je bio najbolji u skoku i glavom matirao Novića. Tokom prvog poluvremena Novosađani su imali više loptu, stvorili su i dve lepe prilike za izjednačenje, ali strpljiva Sloboda dočekala je kiks odbrane i preko Raškovića udvostručila prednost u 45. minutu

Na početku drugog poluvremena, kardinalanu grešku Tričkovića iskoristio je Todor Glišović za 3:0. Pokušao je Žigić nešto da promeni izmenama ali sve što je urađeno bilo je da ublaži poraz. U nadoknadi vremena, Rade Glišović skrivio je jedanaesterac, a Jovan Ilić bio precizan.