ХАЈДУК 1912 – ЈЕДИНСТВО (СП) 1:3

СРПСКА ЛИГА „ВОЈВОДИНА“

ХАЈДУК 1912 – ЈЕДИНСТВО (СП) 1:3 (0:1)

Кула – Стадион ,,Милан Средановић“. Гледалаца: 200. Судија: Љубиша Берењи. Стрелци: Микан у 47. за Хајдук 1912 а Га-ћчић у 19. Маљукан у 72. и Шљукић у76. за Јединство. Жути картони: Михајловић (Хајдук 1912), Маљукан (Јединство)

ХАЈДУК 1912: Пајовић 6 (од 55. Новаков 6), Вујовић 6 (од 77. Цицмил -), Новаковић 6, Сте-ћвановић 6, Љумовић 6, Димитрић 6, Пјошта 6 (од 46. Микан 7), Кочиш 7, Михајловић 6, Биочанин 6, Димитријевић 6 (од 60. Вујин 6).

ЈЕДИНСТВО: Јевтић 7, Букурецки 7, Бобан 7, Шљукић 7,Радић7, Пађен 7 (од 55. Баришић 7), Миленковић7, Маљукан 7, Матовић 7 (од 52. Ван Дерзијден Александар Јозеф 7), Играч 7, Гачић 7 (од 78. Кабас -)

Играч утакмице: Миленковић.

Фудбалери Хајдука 1912 поразом су се опростили од симпатизера, али и српколигашког статуса. Гостујући играчи Јединства су их заслужено и уверљиво савладали – 1:3.

Повели су гости, у 19. минуту, пошто је претходно Пађен прошао по левом боку, упутио повратну лопту у петерац домаћина а најбоље се снашао Гачић и проследио лопту у мрежу.

У другом минута наставка Куљани су изједначили голом Микана само што је ушао у игру.

Гости су поново повели у 72. минуту, Миленковић и Маљукан направили су дар-мар у шеснаестерцу а Маљукан је избио испред Новакова и лако погодио.