Фудбалери Инђије и ОФК Вршца су одиграли премијерну утакмицу на старту такмичења у Првој лиги Србије. Био је то њихов први првенствени дуел у историји.

Занимљиво ова два тима су одиграла и прву припремну утакмицу на старту припремног периода, а тада су Вршчани победили и историја се у кратком временском периоду поновила. Тада је било 1: 2, а сада Инђинчани нису успели да затресу мрежу не баш сигурног Уроша Марковића.

А све је решено у петом минуту утакмице када је уследила лоша реакција новајлије у тиму Инђије Желимира Ђурковића. Гост је започео своју акцију кроз средину терена, лопта стиже до Ђурковића који је из прве покушава избити ван казненог простора. Уместо тога испало је да је сјајно упослио ривалског играча, који је имао времена да се намести и упути лопту кроз петерац домаћина до нечуваног играча гост Брауновића који је лопту само проследио у мрежу, 0: 1.

Овај гол као да је шокирао домаће играче који су почели да са дугим лоптама решају ситуације на терену. Игра која се није од њих очекивала, игра која није својствена зелено белима. Из такве игре су уследиле и индивидуалне акције, а прва је виђена већ у 7.минуту. Тада је Стефан Ђурић у свом стилу нанизао неколико играча, ушао у казнени простор и шутирао искоса са леве стране напада. Лопта одлази крај стативе, а узалудан је био покушај Радосављевића да стигне до те лопте. До краја полувремена још три прилике за гол. Две за домаћина, а Ђоковић главом после корнера шутира преко гола, док у другој прилици Србијанац из слободног ударца гађа пречку Вршчана. Гост је до другог гола могао у 24.минуту. Радосављевић након изведеног корнера главом шутира, али недовољно прецизно.

У другом делу меча домаћин притиска госта, али су сви напори остали узалудни. Лопта није просто хтела у гол. Сем пропуштених прилика Инђије, виђен је и један црвени картон гостујућем играчи и један тренеру голмана домаћина због протеста.

Судија меча просечан. Своје одлуке на терену је бранио са жутим картонима. Домаћин има за чиме да жали у овом мечу, али борбеност госта до последњег атома снаге је донела њима три бода.

Инђија – ОФК Вршац 0: 1 (0: 1)

Инђија. Градски стадион, гледалаца око 600. Судија: Игор Ковачевић, помоћници: Иван Цветковић и Марко Хрутка, четврти судија: Данило Јеринић. Делегат: Хасиб Бакић. Стрелац: Брауновић 5′ – ОФК Вршац. Црвени картон: Павлов 80′ – ОФК Вршац (други жути),

Инђија: Рнић, Ђоковић, Ризнић, Десанчић, Србијанац, Ђурић, Стојановић М, Рађен (К), Ђурковић, Стојановић, Радосављевић.
Играли су још: Недељковић, Станојевић, Ракић, Гајиловић
Тренер: Горан Драгољић

ОФК Вршац: Марковић, Мажић, Илић, Павлов, Брауновић, Парађина, Лазевски (К), Николић, Терзић, Главинић, Кадијевић
Играли су још: Станисављевић, Стојковић, Миливојевић, Вујић, Мршуља,
Тренер: Ненад Мијаиловић