КАЗНА ЗА ПРОМАШАЈЕ

Фудбалери Инђије Toyo Тирес су на свом терену дочакали по себе увек неугодну екипу Металца из Горњег Милановца.

Традиција игара са овим плаво белим тимом по Инђинчане није била баш најбоља. Чешће су играчи Металца излазили као победници из дуела, а тако је било и у мечу 26.кола Прве лиге Србије.

Домаћин је на утакмици чешће стварао прилике за гол, али није налазио начина како до мреже голмана госта Алексе Јорданова. Драган Радосављевић се на крају меча испоставио као мистер промашај.  Имао је овај играч доста прилика пред голом госта, прво у 13.минуту, потом редом у 42 и 46. минуту утакмице. Ни излазак у ситуацијама један на један са голманом госта нису давали резултате. Своје прилике је имао и Славиша Стојановић те Никола Поповић, али је мрежа госта остала нетакнута. Гост је тек три пута озбиљније припретио, а трећи је био као и она крилатица „трећа-срећа“.

Дуго је лопта кружила око казненог простора домаћина. Нико из одбране зелено белог тима није добро одрадио посао у том 78.минуту меча. Стефан Илић је повукао лопту са леве стране напада свог тима. Одлично је циљао у супротну малу мрежу голмана Луке Тасића и то је било, 0:1.

Узалудни су били каснији напади домаћег тима. Лопта просто није хтела на праву позицију, право место. У дубоком заоставном времену и искључење играча госта, Филипа Бачкуље. Био је то други жути за играча Металца.

Инђинчани су забележили и други узастопни пораз и то пред гостовање у Лазаревцу. Гост је забележио ведна три бода, три бода опстанка у такмичењу и за наредну сезону.

Инђија Toyo Тирес – Металац 0:1 (0:0)

Инђија. Toyo Тирес Арена, гледалаца око 300. Судија: Игор Ковачевић – Земун, помоћници: Иван Благојевић – Параћин и Урош Стојковић – Ниш, четврти судија: Данило Јеринић – Београд. Делегат: Владан Динић. Стрелац: Илић 78’ – Металац. Црвени картон: Бачкуља 90+9’ (други жути) – Металац.  Жути картони: Стојановић Славиша 80’ – Инђија Toyo Тирес, Абрамушић 85’, Илић 90 – Металац.

Инђија Toyo Тирес: Тасић, Митровић, Поповић, Маричић (Милошев 81’), Вуковић (Кукољ 81’), Милан Јањић (Василије Јањић 67’), Тешић (Суботић 66’), Десанчић, Видић, Славиша Стојановић (К), Радосављевић (Врбић 81’).
Тренер: Јован Голић

Металац: Јорданов, Јовичић, Бачкуља, Мирић, Абах (Алексић 90’), Оуанда (Илић 63’), Булатовић, Жакула, Мијаиловић, Абрамушић (Мијаиловић 90’), Максимовић (Томовић 88’).
Тренер: Славенко Кузељевић

ОБЈАВЉЕНО: 24. 03. 2024.