КИКИНЂАНИ ОДНЕЛИ ТРИ БОДА ИЗ БЕЧЕЈА (ВИДЕО)

Како су освојили цео плен у Руми од Словена, тако су га изгубили крај Тисе од Кикинђана. Испоставило се идентичним резултатом 2:1. Безидејна игра момака са Тисе  није могла да донесе ништа друго, док су се Кикинђани представили у сасвим солидном издању и заслужено су, после дуже времена, славили у међусобним окршајима.Томић је први припретио у четвртом минуту ударцем са дистанце, али је лопта отишла преко гола. У 11. минуту се Ивановић докопао лопте испред казненог простора домаћина, тражио позицију за шут, а онда додао до Бенцкеа, који се одлучио на шут из прве и погодио је леви горњи угао немоћног Милованова. Ивановић је био у стопостотној прилици у 24. минуту, али је сада Милованов избио лопту ван терена. Кобиљски је у 31. минуту покушао лоб ударцем, али је лопта отишла високо прко гола. У послдњим тренуцима првог дела игре Кобиљски је опробао шут, али је лопта јотишла кра гола.

Гости су боље отворили игру и у наставку. Лолић је у 50. минуту добро шутирао, али Милованов је био сигуран. Само четири минута касније покретљиви Бенцке је био у контранападу и на време упослио Лолића, који је на ефектан начин материјализовао акцију и на семафору је било 0:2. Ново узбуђење одиграло се у 78. минуту. Томчић је идеално послужио Живкова, који обилази голмана, али га овај руши и судији није остало ништа друго до да покаже на белу тачку. Сигуран извођач најтроже казне био је Крмар. До краја утакмице Живков је у 88. минуту био у прилици, али је шутирао право у голмана и бодови су прешли Тису и отишли у Банат.

ОФК Бечеј 1819 – ОФК Кикинда   1:2  (0:1)

Бечеј. Градски стадион крај Тисе. Гледалаца: 200. Судија: Љубиша Берењи (Суботица) 7. Стрелци: Крмар у 78. минуту (11 м) за ОФК Бечеј 1918, а Бенцке у 11. и Лолић у 54. минуту за ОФК Кикинду. Жути картони: Воргучин и Тутњевић (ОФК Бечеј 1918). Играч утакмице: Андреј Бенцке (ОФК Кикинда).

ОФК Бечеј 1918: Милованов 6, Варга 5 (од 51, Миловановић 6), Зељковић 6, Воргучин 5,5, Нонин 5,5 (од 46. Милинковић 5,5), Тутњевић 6 (од 46. Крмар 6), Томић 6, Нађпал 5,5, Симоновић 5 (од 57. Томчић 6,5), Живков 6, Кобиљски 6.

ОФК Кикинда: Опарница 7, Кецман 6,5, Бељић 7, Мојсиловић 7, Барбул 6, Мирков 6,5, Рафаел 6,5 (од 68. Ђукић -), Бенцке 8, Радовановић 6,5, Ивановић 7,5, Лолић 7,5 (од 84. Молнар -).