КОКОВИЋ: НЕМАМ ШТА ДА ЗАМЕРИМ ИГРАЧИМА, ИГРАЛИ СМО СКОРО 100 МИНУТА СА ДЕСЕТОРИЦОМ (ВИДЕО)
Тренер Железничара Радомир Коковић сумирао је утиске после утакмице осмине финала Купа Србије против Трајала, у којој је његов тим доживео пораз резултатом 2:1.
– Играли смо скоро сто минута са играчем мање. У таквој ситуацији, док смо били енергетски на нивоу и могли да парирамо, односно да компензујемо тог играча мање, успевали смо да будемо у игри и чак смо долазили у неке шансе. Међутим, у другом полувремену смо кренули да падамо са енергијом и мало смо лошије стајали иза лопте. Држали смо и даље задњу линију високо, што нам се мало обило о главу, али то је наш стил, тако играмо. Још једном кажем, не знам из које перспективе да анализирам утакмицу, системски или тактички. Када играте скоро сто минута са играчем мање, јако је тешко то компензовати, чак и против екипе из нижег ранга – почео је Коковић.
Нема замерке на рачун играча.
– Немам шта да замерим мојим момцима, мислим да су дали све од себе, посебно људи који су данас играли. Одморили смо велики број играча. Честитке Трајалу на победи и проласку у наредну рунду. Ми смо испустили велику шансу да се пласирамо у четвртфинале Купа. Шта је ту је, морамо да се што пре регенеришемо.
После испадања из Купа, потпуни фокус је на Супер лиги.
– Морамо ово да ставимо иза нас, да заборавимо утакмицу и да се већ од сутра спремамо за следећу првенствену утакмицу – закључио је Коковић.
Железничар у недељу гостује Напретку у Крушевцу у 18. колу Супер лиге.
Извор: ФК Железничар



