КОРАЋ: ЖИВИМ ЗА ОСВАЈАЊЕ ТРОФЕЈА
Права је штета што временске прилике, барем током суботњег поподнева, Новосађанима нису омогућиле да у већем броју оду на стадион „Карађорђе”, како би испратили утакмицу Војводинa – Раднички 1923. Очекиван је занимљив и узбудљив дуел, чији победник би стекао право да већ почне да снива о играма у Европи, али… Киша која је час падала, час није, „довела” је на трибине око 5.000 гледалаца, који су могли да гледају чврсту, борбену и не много лепу утакмицу, у којој се тимови нису упуштали у превелики ризик, па су због тога мреже на крају остале да мирују.
Одлука о томе ко ће да се избори за европску „карту”, дакле, пашће тек у последњем колу, у којем Војводина одлази на гостовање Партизану и потребан јој је макар бод како би отклонила све дилеме. Међутим, пре тога, Новосађане чека утакмица сезоне и могућност да подигну победнички пехар у Купу Србије.
Један од најбољих појединаца сусрета с Крагујевчанима у дресу Старе даме био је стамени штопер Сеид Кораћ:
– Не размишљамо уопште о дуелу с Партизаном, сада смо посвећени финалу купа и новом одмеравању снага с Црвеном звездом. Искуснији смо у односу на прошлу годину, кад су, у Лозници, Београђани славили. Знамо где смо тада грешили, то ћемо да исправимо, али и то где треба да потражимо нашу шансу за славље. Живим за ту утакмицу, сада бих одмах истрчао на терен и појурио ка трофеју. Не питајте ме да ли сам оптимиста… Знате ме добро, као и мој менталитет, учинићу све да обрадујемо навијаче и донесемо трећи пехар купа у ризницу Војводине.
ФОТО: С. Сандић
Извор: http://www.zurnal.rs



