КРИСТИЈАН ПРОМАШИО ПОБЕДУ НА ЛАЛАТОВИЋЕВОМ ДЕБИЈУ, КНЕЖЕВИЋ САЧУВАО БОД

Без много узбуђења у дуелу Спартака и Младости – 0:0

Борбену, али не много садржајну представу приредили су фудбалери Спартака и Младости у војвођанском дуелу на крају суботњег програма 26. кола Моцарт Бет Суперлиге. Није било победника, нити голова у мечу који ће остати уписан као дебитантски за Ненада Лалатовића на клупи деветог суперлигаша у његовој тренерској каријери.

Могао је исход да буде много повољнији по доскорашњег тренера Радничког из Ниша и Новосађане, али је Бразилац Кристијан у два наврата током првог полувремена пропустио две добре шансе пред голом Суботичана, који су остали непоражени четврту утакмицу заредом, али и на само једној победи у 2023. години. Исто толико има и Младост, оних 4:0 против Партизана у Београду, а ово је Новосађанима био други везани реми, после идентичних 0:0 са Радничким из Ниша.

Могло је да буде и негативно по Лалатовића и његов тим да је Војо Убипарип у 83. минуту, само који тренутак након уласка у игру, казнио лоше постављену офсајд замку. На време је, ипак, истрчао Марко Кнежевић, скратио угао искусном нападачу и сачувао мрежу. Као и у последњим тренуцима меча на шут Николе Срећковића из слободњака.

Домаћин је боље отворио утакмицу. Успели су Суботичани да наметну ритам и доминирали у првих 20 минута, највише захваљујући продорима и центаршутевима капитена Срећковића, који је и сам запретио лукавим ударцем са двадесетак метара у ближи угао, али је погодио само спољни део мреже. Сјајан пред голом Младости у тим тренуцима био је Никола Вујадиновић, неколико пута одличним скоком отклонивши опасност по голмана Дубљанића. Искусни штопер, упркос томе што му је 36. година, демонстрирао је и брзину када је успео да стигне Милоша Рошевића и правовременим уклизвањем спречи противничког играча да уђе у гол-шансу.

Иако је Спартак имао иницијативу и деловао као тим који се више труди да дође до поготка, гости су у два наврата могли до вођства. Оба пута преко Бразилца Кристијана. Прво у 13. минуту, када сам пред голманом Дубљанићем није успео да захвати лопту главом, а онда и у 33, када је на центаршут Бабића поред Шимуре био спретнији у скоку од Дунђерског, али не и довољно прецизан.

Други део утакмице почео је притиском новосадског суперлигаша, али је опасност пред голом Спартака у 47. минуту на крају завршена непрецизним ударцем Арсића. Потом је уследио период игре без икаквих узбуђења, до неких пола сата пре краја, када је пред голом Спартака запретио млади Бабић, а на другој страни узвратио Станић. Ипак, у оба случаја голмани нису морали да интервенишу.

Како је време одмицало, све више деловало је да су Мишо Дубљанић и Марко Кнежевић завршили са обавезама за данас, али је онда у финишу уследила поменута акција из које умало да Убипарип донесе победу Спартаку. Опрезан је, међутим, био Кнежевић.

Вредан помена до краја је још слободњак који је у седмом минуту надокнаде имао Спартак после фаула Денића пред казненим простором. Снажно је шутирао капитен Суботичана Никола Срећковић, али је одлично био постављен Марко Кнежевић.

Домаћини су, иначе, крај утакмице дочекали са игачем мање због искључења Марка Бугарина у четвртом минуту надокнаде, „зарађеног“ повлачењем Милана Видакова. Имао је штопер Спартака већ жути картон из првог полувремена, тако да неће моћи да игра против Радничког из Ниша у наредном колу.