ЛЕПША СЛИКА НА ПРОЛЕЋЕ

Најхладнија зима, гледајући војвођанске терене, биће у Бачкој Паланци. Бивши суперлигаш закуцан је за последње место, освојио је 11 бодова, два мање од румској „1. маја”, четири од Јединства (Стара Пазова) и Тисе, пет од кулског Хајдука 1912, седам заостаје за Бечејцима и Зрењанинцима…

Михајло Јелић, центарфор из Подгорице, стигао је у ОФК Бачку последњег дана прелазног рока, испод потписа бившег нападача Тимока 1919 и црногорских, словеначких и пољских клубова, пише да је „директан кривац“ за освајање седам бодова.

– У последњим минутима утакмица обично сам био стрелац, али да сам имао мало већу минутажу, био бих још кориснији за екипу. Дугујем захвалност свима из клуба, нарочито бившем тренеру Триви Илићу, искусни стручњак чекао ме више од два месеца, а претходно је одобрио да дођем у ОФК Бачку. Веровао је у мене, са свима сам добро сарађивао, а обавезе сам одрадио професионално – каже Михајло Јелић. 

ОФК Бачка је у последњем колу играла 2:2 са Кабелом. Домаћин је водио, Новосађани су преокренули резултат, а Јелић је погодио мрежу бишег прволигаша са Штранда, за реми.

– Имао сам три добре шансе, два пута погодио сам стативу, али као круна залагања и хтења стигао је гол за 2:2. Примили смо два гола за три минута, жао ми је што на завршетку првог дела првенства нисмо освојили плен.

Претходно је погодио мреже Нафгагаса у Елемиру, за 3:2, а у Бачкој Паланци био је прецизан у дуелу са Куљанима – 2:1.  

– На десет утакмица три пута сам био стрелац, могао је учинак да буде још бољи да сам нешто више времена провео на терену. За екипу сезона није била за похвалу, верујем да ћемо већ од првог пролећног кола да кренемо са последњег места, а како ствари стоје остаћу у ОФК Бачкој. Идеална је средина, добар тим, осећао сам се као у Подгорици.   

Наследник Синише Јелића некадашњег нападача Обилића из шампионскњх дана, касније интернационалца у Португалији, на Кипру и у Азији, пронашао је разлоге јесењег тимског краха.   –

– Нисмо били дисциплиновани у игри, често смо падали кад примимо гол, тако је било на утакмици са Куљанима. Водили смо, па примили гол и на крају победили. Лако смо примали голове, а мучили смо се да их постигнемо. Верујем да ће бити друга прича на пролеће, наравно, са појачањима. Биће новајлија, јесења сезона је за заборав, ипак, после сваке кише, стиже сунце.

Михајло Јелић осврнуо се и на првенство Српске лиге „Војвовдина“. 

– Ривали у борби за опстанак биће нам „1. мај” и Јединство. Са Румљанима и Старопазовчанима, али и са још неколико најближих противника, водићемо жестоку трку за спас. Била би велика штета да ОФК Бачка испадне!  Занимљива ће бити борба за прво место, ГФК Словен и Железничар (Инђија) најбоље су екипе и имају највеће шансе да се пласирају у Прву лигу. Типујем да ће Румљани завршити такмичење на трону и да ће за пола године бити у јачем друштву – рекао је Михајло Јелић.

Д. Јовановић

Извор: www.zurnal.rs

ОБЈАВЉЕНО: 06. 12. 2023.

СПОНЗОР ФУДБАЛСКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ

ПОДЕЛИТЕ СА ДРУГИМА!