ЉАЈИЋЕВА ПОВРЕДА И ФУДБАЛСКИ ВУК УБИПАРИП СПРЕЧИЛИ ИСТОРИЈСКИ УЧИНАК НОВОГ ПАЗАРА

Спартак славио на Градском стадиону – 1:0

(Од извештача Моцарт Спорта из Новог Пазара)

Нови Пазар је пропустио да обезбеди четврто место пред одлазак на зимску паузу, да оствари највећи број победа и освоји највише бодова у првом делу сезоне откако се такмичи у елитном рангу. Спартак је у мечу заосталог, деветог кола Моцарт Бет Суперлиге славио пред празним трибинама Градског стадиона – 0:1 (0:0).

Човек одлуке био је некадашњи играч Пазараца Војо Убипарип, којем је десетак минута, рачунајући и надокнаду, било довољно да покупи ловорике. Ненад Лалатовић је на крају имао много више разлога за задовољство од колеге му Синише Добрашиновића.

Повреда Адема Љајића у тријумфу у прошлом колу на истој локацији против Радника (2:1) узела је данак. Најбољег играча Плавих већ у 16. минуту заменио је Немања Милојевић, па је домаћин прешао у систем 4-4-2, са ромбом иза Марка Шћеповића и Николе Караклајића.

Остао је Нови Пазар без главне покретачке снаге, што се итекако осетило на терену. Једноставно, Пазар није пронашао план Б за госте. Прве минуте у плаво-белом дресу одиграо је Нигеријац Жулијус Еђике Опара, али му се на дебију није посрећило.

Повратком Сејдубе Суме међу стартере на клупу се због максималне квоте од четири странца у игри преселио Ебенезер Анан. На позицији левог бека заиграо је Митар Ергелаш, који се за то радно место спремао и прошле зиме код Саша Станковића, а као леви дефанзивац наступао је током јесени у дресу младе репрезентације Србије.

Лалатовић извршио је три промене у почетној постави у односу на тим који је минулог викенда изгубио од Црвене звезде у Суботици (1:4). Место у маневру добио је Милош Мијић, у два наврата првотимац Пазара, који добро познаје сваки педаљ Градског стадиона.

Добрашиновићева чета је у првом полувремену могла нешто више само у два наврата. У првом минуту указала се шанса Николи Караклајићу, а голман Суботичана Александар Вулић био је на висини задатка. Осим тога, Марко Шћеповић је у 30. минуту могао да казни кикс Владана Видаковића, али је отишао превише удесно и олакшао посао још једном врло добром Вулићу.

Спартак је у првих 45 минута деловао доста конкретније. Мијић је изблокиран са дистанце у четвртом минуту, потом и Видаковић из корена што је уследио. Никола Мирковић је у 15. минуту одбранио шут Андреја Тодороског из повољне позиције. Тодороски је у 34. минуту слабо шутирао након лепе акције гостију, да би Огњена Мудринског четири минута касније блокирао Сисе. Ћаласан је главом у 41. минуту само загрејао Мирковића, а онда је уследила пречка главом Мудринског на центаршут Станојева.

Голубови су друго полувреме отворили приликама Луке Бијеловића у 47. и Мудринског у 49. минуту. Бијеловића је блокирао Омар Фајед, док је Мудринског за Мирковића недовољно квалитетно пробао главом из петерца.

Коначно је живнуо и Пазар. Ергелаш је у 55. минуту снажно потегао са око 25 метара, а живу лопту ухватио је Вулић. Добру ситуацију имао је Шћеповић на додавање резервисте Николе Богдановског у 60. минуту, али га је испратио и при шуту омео на сваком месту присутни Станојев. Ергелаш је опробао ударац из даљине и у 80. минуту, лако покупио Вулић.

Одлука је пала у 86. минуту, само два минута по уласку у игру фудбалског вука Воја Убипарипа. Одлично је исконтролисао лопту снажни нападач, нашао праву позицију за ударац, па је шут са око 18 метара завршио је иза Мирковићевих леђа. Спартак је понео читав плен на север Бачке.