МАТИЋ: ДОБАР И БОД
Текстилац је имао мини успешну серију до прошлонедељног гостовања Црвеној звезди, кад је опет убедљиво поражен (0:6). У припреми за данашњи дуел против Младости неминовно је сећање на август, кад су Оџачани у Лучанима победили (2:1) и освојили прве бодове у елити. Суперлигашки дебитант освојио је касније још 12 бодова и налази се у зони из које се испада у Прву лигу.
Стручни штаб плаво-белих и пред ову утакмицу има кадровских проблема. Поуздани дефанзивац Марко Луковић још није санирао повреду, па је сасвим сигурно да ни овог пута неће моћи да истрчи на терен. За разлику од њега неизвесни су нападач Никола Коџић због повреде примицача и Милош Капур који има проблема са препонама.
– Младост је фаворит, спада међу најискусније тимове у елити. Лучанци су у минулим колима показали да знају да играју на резултат, што се јасно види по високом пласману. Због опипљиве разлике у бодовима у њихову корист јасно је да ће они моћи да играју без психолошког притиска, док ми нећемо имати ту погодност. Нама је ово четврта утакмица у другој фази такмичења. Одмерили смо снаге други пут и са Војводином, ОФК Београдом и Црвеном звездом, а сада су на реду и Лучанци. Желимо да наставимо где смо стали пре гостовања на Маракани. Боримо се за опстанак, па су нам сваки гол и бод изузетно важни. Због тога моји играчи морају да се напрегну до крајњих граница, како би против фаворизованог ривала остварили што бољи резултат. Не би за нас био неуспех уколико бисмо освојили бод, јер се ради о квалитетном тиму Младости – нагласио је Славко Матић, тренер Оџачана.
Р. Медић
Извор: http://www.zurnal.rs



