МИЛОШ ЂОКИЋ, ШЕФ СТРУКЕ СЛОБОДЕ ИЗ ДОЊЕГ ТОВАРНИКА: НАСТАВЉАМО ГДЕ СМО СТАЛИ
Одлични јесењи резултати, крунисани освајањем друге позиције, са бодом мање од лидера Хајдука, за фудбалере Слободе из Доњег Товарника, требало би да представљају ветар у једра током пролећне етапе српсколигашке трке у војвођанској равници. Богат бодовни салдо смањио је ниво притиска на играче и стручни штаб, посматрано кроз призму примарног циља, очувања српсколигашког статуса, али истовремено, превасходно код навијача, распирио машту о вишем рангу.
– У ситуацији кад је непознато колико ће тимова да остане испод црвене линије, опстанак је приоритет, а све преко тога, уколико се укаже прилика, биће награда за континуирано озбиљан рад свих клупских структура. Јесенас смо урадили одличан посао, били посвећени и озбиљни, а то се одразило на висок пласман. Покушаћемо да задржимо стабилан курс, било је промена у играчком кадру, али процена је да нисмо слабији – каже Милош Ђокић, шеф стручног штаба.
Са помоћницима Младенком Петровићем и Ђорђем Вујаковићем, имао је и задатак да новајлијама пронађе место у систему, чија карактеристика је да не прихвата просечност. Најзвучније појачање је Стефан Стефановић (33), доскорашњи везиста ГФК Словен, који је као капитен са ИМТ-ом изборио историјски пласман у Супер лигу. Опрему је задужио и голман Андреј Кожул (25), поникао је у млађим категоријама Чукаричког, касније је играо за Раднички (НБ), Железничар из Панчева и БАСК ТЕК. Поуздани везиста Урош Аћимовић (Омладинац, Нови Бановци), трећи пут је обукао дрес Слободе, док су конкуренцију међу бонусима заоштрили Дамјан Вукајловић (Земун) и Михајло Петровић (011, Београд).
– Очекујем да буду освежења, јер су се брзо уклопили у систем и без поговора прихватили методе рада. Водили смо рачуна о људским и играчим квалитетима, да не бисмо нарушили сјајну атмосферу у свлачионици. Пролећна етапа биће захтевнија, сваки меч имаће огроман улог и не смемо да допустимо празан ход. Бодовна разлика на табели је таква да неколико везаних успеха или неуспеха практично преко ноћи промени осећај лагодности у забринутост и обрнуто. Није нам намера да пролазимо кроз осцилације, довољно је искусних првотимаца да нам буду ослонац и путоказ ка циљу.
У односу на јесењи део, на списку нису голман Мирослав Јагодић, Петар Барић, Миле Вујасин, Филип Илић, Александар Крижан, Кристијан Антонић, Миодраг Миленковић, Милан Басрак и Младен Николић.
– Са свима смо се растали пријатељски и пожелели им успех у новим клубовима. Различити су мотиви одласка, од жеље за већом минутажом, преко борбе за прво место у нижем рангу до лакшег усклађивања обавеза на радном месту и тренинга. Било је довољно времена да адекватно реагујемо и спречимо да се суочимо са дефицитарним позицијама.
Одбрамбена линија капитулирала је само пет пута и у том сегменту Слобода је без премца. На домаћем терену, остварен је биланс за поштовање, кроз шест победа и два ремија, са само једним примљеним голом. Пролећна етапа почиње гостовањем у Белегишу, а потом следе мечеви са ОФК Бечејом 1918 и Динамом 1945.
– Нећемо одступити од опробаног рецепта, дисциплиноване игре, која je јесенас допринела да мрежа остане нетакнута на девет утакмица. Такмичење не трпи импровизације, задовољан сам како смо се као новајлије снашли у јакој конкуренцији. Желимо да до краја прича остане у оквиру који нас чини поносним и борићемо се пуним капацитетом да то остваримо.
Осврт на урађено током припремног периода не оставља простор за минусе.
– Стартовали смо 21. јануара и успели смо да реализујемо све што је било предвиђено планом. Провере са ривалима различитог калибра, биле су корисне, при чему акценат није био на резултатима, већ да што брже уклопимо новајлије и равномерно распоредимо минутажу. Верујем да ће се већ у уводном делу наставка трке видети да смо спремни да сачувамо висок пласман. Битно је и да сви будемо на окупу, да нас мимоиђу повреде, јер сваки играч је подједнако важан – истакао је Милош Ђокић.
M. Meнићанин
ТРИ ПОБЕДЕ И ТРИ ПОРАЗА
Стручни штаб играчима је дао прилику да се изборе за минутажу кроз седам тестова. Победили су Ветерник (3:1), темерински ТСК (1:0) и Раднички из Нове Пазове (2:0), ремизирали са ГСП Полет Дорћолом (0:0), уз поразе од Лознице (1:4), Радничког из Обреновца (1:3) и Липолиста (0:1). Због стања травнате подлоге у Доњем Товарнику, само је меч са Темеринцима био у улози домаћина. Повреде неколицине првотимаца пред крај припремног периода, донекле су пореметиле ритам, али нису озбиљније природе и биће спремни за првенство.
Извор: http://www.zurnal.rs



