НАПРЕДАК – СПАРТАК ЖК 1:1

Дефанзивац Суботичана довео у Крушевцу госте у предност, поновио сопствени сценарио из априла, када је носио дрес Напретка против Спартака, али Јовановић поравнао под Багдалом – 1:1

Поделили су ривали под Багдалом по полувреме. Суботичани су успели да постигну гол у делу игре који је припао домаћину, Чарапани да се одбране у наставку, када је чета Ненада Лалатовића много озбиљније претила. Пријовић је довео госте у предност, Стефан Јовановић поравнао и већ у првој полувремену поставио коначних 1:1 у завршној рунди 20. кола Моцарт Бет Суперлиге.

Више него добро прво полувреме видели смо под Багдалом. Није Спартак превише претио на почетку меча, али се видело да у транзицији може и те како да угрози Чарапане. После корнера, стигли су Голубови до предности у 18. минуту. Томовић је центрирао, Мартиновић желео да шутира, али заправо на прави начин нашао Пријовића који је закуцао лопту у мрежу. Више него необичан податак је да дефанзивац последњи гол такође постигао на мечу између Спартака и Напретка. Још занимљивије је што је у априлу прошле сезоне носио дрес Крушевљана. Дакле, позови Пријовића, ако хоћеш гол у противничкој мрежи на дуелу Чарапана и Голубова.

Није рано вођство гостију спутало тим Владимира Гаћиновића, иако је преко Мудринског Спартака могао да дуплира предност. Како није, навалио је домаћин на поравнање, и после промашаја Ђорђа Јовановића и Крстића, стигао до гола у 38. минуту. Вукајловић је убацио лопту у шеснаестерац, Стефан Јовановић се искрао до друге стативе и лагано главом ћушнуо лопту иза леђа Вулића. Ни то није било крај узбуђењима у првом делу игре, али поново се Мудрински и Ђорђе Јовановић нису уписали у стрелце.

Много бољи улазак у полувремену пружио је Спартак у другом делу игре. То је могло гостима да се исплати у 60. минуту, када је Рошевић добро центрирао, а Мијић главом ипак шутирао преко гола. Одговорио је Гаћиновић на ту агресију Суботичана уласком Станојловића у игру, подсетимо, играча који је са три поготка био први стрелац Напретка у припремном периоду. И пробудили су се Чарапани, но шут Јовановић завршио је поред гола, али смо поново видели игру пресељењу више пред гол Вулића. И све то оставило је заправо простор гостима за нову транзицију. Више него добру прилику имао је Томовић да се прослави у свом граду, али је његов ударац из непосредне близине гола завршио изнад оквира.

А онда, најбоља прилика за госте у наставку. Таман што је ушао у игру, Бијеловић је гађао у пречку. Поново је разигран био Пријовић, који је упутио кључни пас. Напредак је покушавао да тежиште игре пребаци на противничку страну, Спартак пропуштао зрелије шансе од домаћина, али на крају ни у седмом сусрету заредом Голубови нису успели да савладају Чарапане.

Спартак и Напредак се сада налазе један поред другог на табели, а Суботичани, на десетом месту Моцарт Бет Суперлиге, имају четири бода више.