НЕМАЊА ПЕТРОВИЋ СПАСАО ТОПОЛЧАНЕ ПРВОГ ПОРАЗА НА ПРИПРЕМАМА, ТСЦ ДО ИЗЈЕДНАЧЕЊА ЗА ТРИ МИНУТА

Аустрија Клагенфурт у завршници меча испустила два гола предности – 2:2

(Од дописника Моцарт Спорта из Бачке Тополе)

Трећу припремну утакмицу је одиграла екипа Деана Клафурића од боравка у Словенији, и уписала је други реми, уз једну победу. Иако је деловало да ће члан Бундеслиге Аустрије стићи до победе, само три минута су била довољна Тополчанима да стигну до изједначења. Оба поготка су настала у режији резервиста на утакмици. Немања Петровић се слободно може назвати човеком одлуке, јер је прво наместио гол Милошу Вулићу, да би потом и сам погодио мрежу противника, чиме је обезбедио реми свог тима – 2:2.

Још једном је тим из Бачке Тополе наступио у комбинованом саставу, првенствено због чињенице да ће већ сутра одиграти последњу контролну утакмицу и то против Шахтјора из Доњецка. Вратили су се у тим Стефан Јовановић, Милош Пантовић и Александар Ћирковић, док су поново изостали Саша Јовановић и Маки Бањак. Искористио је прилику стручни штаб за нову комбинацију у одбрани, која је овог лета доживела највећи ремонт од свих делова екипе ТСЦ-а. Из два пропуста је стигла Аустрија до два гола предности, али је и поред чињенице да се ради о пријатељској утакмици тим Деана Клафурића играо до самог краја не би ли избегао пораз.

На клупи се нашао и Марко Лазетић, стрелац четири поготка у досадашњем току припрема, па су од почетка утакмице Тополчани играли без класичног нападача. Како ствари стоје, ускоро ће центарфор Милана добити појачање у навали, јер се очекује да ТСЦ обелодани довођење Престижа Мбонгуа, некадашњег нападача Металца из Горњег Милановца.

Комбиновани састав ТСЦ-а није успео да пружи конкретнији отпор члану Бундеслиге Аустрије, те је после пола сата игре дефанзива Тополчана скривила пенал, који је у погодак са беле тачке претворио Кристофер Цветко, извођах свих прекида у тиму из Клагенфурта. Сем тога, других занимљивијих детаља вредних помена није било у првих 45 минута. На голу екипе из Бачке Тополе се нашао од старта Никола Симић, дефанзивни блок су чинила четворица играча, док је у врху нападу заиграо Петар Станић. Капитенску траку понео је повратник, Михајло Бањац.

Могао је нападач из Северне Македоније, Давид Тошевски, да дуплира предност Аустрије, али је из непосредне близине успео да пребаци гол после одличног додавање својих саиграча. Срећом по Клагенфурт, други нападач екипе је био расположен и прецизан. Себастиан Сото повисио је предност свог тима, пошто је из сличне ситуације погодио мрежу Николе Симића. Имао је лопту на руци чувар мреже Тополчана, али се она уз мало среће одбила и завршила из његових леђа.

Заиграо је офанзивније тим Деана Клафурића после два гола минуса. Одмах је уследила прилика за ТСЦ, после прекида, Михајло Бањац је врло прецизно гађао са неких двадесетак метара од гола, али не и довољно да се савлада Симон Шпари. И млади Матија Поповић се нашао у прилици, захватио је лопту главом после слободног ударца, те су му недостајали центиметри да се упише у листу стрелаца. Ипак је стигао тим из Бачке Тополе до гола, центрирао је Немања Петровић са леве стране, а погодак је постигао Милош Вулић. Само два минута касније, стигли су Тополчани до изједначења. Шутирао је искоса Немања Петровић, а лопта је уз помоћ дефанзиваца Аустрије успела да заврши у мрежи.

АУСТРИЈА КЛАГЕНФУРТ – ТСЦ 2:2 (1:0)

/Цветко 30 пен, Сото 74 – Вулић 86, Петровић 89/

Аустрија Клагенфурт: Шпари, Кох, Биндер, Тошевски, Цветко, Страуди, Серенчи, Кун, Мерер, Робач, Бобзин. Играли су још: Кналер, Бона, Јариц, Гекос, Сото, Меј, Верницниг, Дел, Ли, Видра.

ТСЦ: Симић, Ђорђевић, Поповић, Стевановић, Шош, Јовановић, Гордић, Пејић, Бањац, Милосавић, Станић. Играли су још: Ђаковац, Пантовић, Петровић, Радин, Влалукин, Ћирковић, Крстић, Вулић, Цапан.

ОБЈАВЉЕНО: 10. 07. 2024.