НОВИ ПАЗАР МИНИМАЛЦЕМ СРУШИО ЖЕЛЕЗНИЧАР ИЗ ПАНЧЕВА – 1:0 (ВИДЕО)

Победа Новог Пазара на тренерском дебију Синише Добрашиновића. У петом колу Moцарт Бет Суперлиге, ношени подршком око 3.000 гледалаца, Пазарци су славили против Железничара са 1:0 (1:0).

Нови стратег клуба са обала Јошанице и Рашке тријумфално је почео каријеру у Србији, док промена на клупи екипе из Панчева није донела стартну радост новајлији у друштву најбољих. Александар Линта није успео да направи резултатски искорак у односу на прошлогодишњи боравак у Радник и каснији у Младости ГАТ. Барем не у Новом Пазару.

Песма домаћих играча и навијача, који су на крају скандирали својим љубимцима, али и свом бившем миљенику Младену Живковићу, сада чувару мреже Железничара.

Одлучио је гол Марка Обрадовића у смирај првог дела меча, а играчки је одскочио и његов саиграч Митар Ергелаш. Друга оводезонска радост донела је Пазару скок до средине табеле, а Железничару нове главобоље.

Одмах драма на Градском стадиону, али на трибинама пре почетка утакмице. Једном Новопазарцу позлило је на западном сектору, а лекарски тимови два клуба муњевито су реаговали. Громогласан аплауз најлепша је потврда добро обављеног посла.

Последња линија Плавих поново је доживела промене, што због промене формације, у којој је сада један централни бек мање, што због повреде Немање Којчића и још увек рековалесцентног стања Енсара Брунчевића. Такође, за позицију испред голмана Николе Мирковића више не конкурише Александар Шушњар, који се поздравио са досадашњим клупским друговима и потписао споразумни раскид.

Прво полувреме протекло је без већих узбуђења, све до судијске надокнаде. Ергелаш је направио добре ствари по десној страни, правовремено упослио Николу Карајлајића, а онда је уследио идеалан центрашут за Обрадовића. Нападач домаћина стигао је до другог гола у сезони, овог пута главом – 1:0.

До тада готово да се ништа није дешавало. Железничар је благо запретио из слободњака Душана Пантелића са преко 25 метара већ у другом минуту, када се истакао Никола Мирковић. Пет минута касније је Абдулај Сисе у шеснаестерцу изблокирао Дарија Гргића, да би у 23. минуту пробао и Лазар Романић.

Пазар је на истеку 12. минута могао нешто више преко Ергелаша, а у 14. је тукао и Караклајић. Обе ситуације у казненом простору Панчеваца решио је Живковић. Ергелаш је у 25. минуту нишанио у Живковића. До одмора бележимо још акцију Уроша Лазића у 30. и нематеријализован центаршут Ергелаша у 38. минуту.

Линтини пулени кренули су нешто одлучније у наставку, али тешко су долазили до позиције из које би могли конкретније да угрозе Мирковића. Пазарци су у 64. минуту подгрејали температуру након центаршута Ебенезера Анана и трзаја главом резервисте Алексеја Голијанина из непосредне близине, што је прилично лако зауставио Живковић.

Адетунђи Расак Адешина је у 80. минуту са око 20 метара испалио недовољно незгодан хитац за Живковића.

Од ретких конкретних покушаја играча Железничара у финишу, издвајамо ударац преко пречке момка са клупе Александра Ђорђевића у 86. минуту. Два минута доцније, на другој страни сличан епилог доживео је покушај из контре Ергелаша.

Мрежу Железничара у 89. минуту затресао је Никола Богдановски, али је процењено да се радило о офсајду. Великих 1:0 за Нови Пазар, уочи гостовања актуелном шампиону Црвеној звезди.