ОЏАЧАНИ У МЕДУЛИНУ ПОРАЖЕНИ ОД ПОСЛЕДЊЕПЛАСИРАНОГ ТИМА ХРВАТСКЕ
Текстилац – ХНК Горица 0:1 (0:0)
Медулин – Спортски центар „Арена”. Гледалаца 50. Стрелац: Леш 72. минуту.
ТЕКСТИЛАЦ: Дринчић, Марјановић, Стојановић, Илић, Јездимировић, Барац, Шавија, Давидовић, Стаменић, Ђурић, Зекић. Играли су још: Трипковић, Васић, Скробоња, Делимеђац, Зулфић, Ахчин, Дроцић.
ГОРИЦА: Банић, Стенвурден, Бралић, Кризманић, Башић, Сикошек, Елези, Халиловић, Фиолић, Ерцег, Чуић (Леш).
Играчи Текстилца на припремама у Умагу одиграли су јуче другу контролну утакмицу. Противник им је била екипа Горице из Велике Горице (поред Загреба), члан Прве лиге Хрватске, која је јесењу сезону завршила на последњем месту.
Прво полувреме протекло је у равноправној игри, у којој је свака од екипа имала по једну добру прилику да затресе мрежу противника. У тим кључним тренуцима нападачи нису били довољно концентрисани и шансе су отишле у неповрат.
У наставку меча Оџачани су били бољи. Створили су неколико шанси које нису искористили Барац, Шавија, Давидовић и Стојановић.
Казна је уследила у 72. минуту. резервиста Леш био је најприсебнији и послао лопту у небрањени део мреже за минималну победу Горице.
До краја утакмице фудбалери Текстилца су вршили притисак на гол Горичана, али чврста одбрана хрватског тима није дозволила да буде савладана, па им је на крају, ипак, заслужено припала победа.
У стручном штабу Текстилца мораће наредних дана посебну пажњу да посвете проблему реализације, која је и овог пута изостала.
Чета тренера плаво-белих Славка Матића наредну проверу имаће 18. јануара против мађарског Фехервара.
Р. Медић
ФОТО: Инстаграм / ФК Текстилац
Извор: http://www.zurnal.rs



