ОФК КИКИНДА ПОРАЖЕНА У ЧОНОПЉИ: ПРОМАШАЈИ СЕ ОСВЕТИЛИ
Кикинда – Треће коло наставка првенства у Српској лиги Војводина, донело је ОФК Кикинди први пролећни пораз. На гостовању у Чонопљи, Слога је била боља минималним резултатом, али утисак је да су победу домаћину поклонили управо фудбалери са севера Баната. Не толико због јединог гола из прекида, који је голман Тасић морао да спречи, већ више што три стопостотне шансе нападачи нису искористили. Два пута у прилици је био је Мојсиловић, као и Виловски кад је у петом минуту надокнаде погодио стативу.
Тренер Душан Ђокић (на слици), својевремено деветка Црвене звезде, лако је решавао голгетерске зицере, чак и теже ситуације као рецимо против италијанског Милана, каснијег првака Европе у 2006/07. сезони, а сада је стручњак и сматра да су овакви промашаји његових ученика очекивани.
– Екипа је нова и млада и морамо да сачекамо да сазри. Дерби са Слогом био је какав смо и очекивали и садржајем је оправдао очекивања. Видели смо два различита полувремена, у првом нисмо дозволили домаћину да нас озбиљније угрози, а у наставку смо променили много тога на плану тактике и кренули по победу, али нисмо успели да зауставимо прекид Швеље, мајсторски је решио утакмицу. Остао је жал за пропуштеним шансама, па ћемо морати убудуће да у оваквим битним утакмицама имамо бољу реализацију – каже Ђокић.
На Градском стадиону, у наставку, гостоваће Кабел.
– Новосађани имају младу екипу са много играча Војводине. Добри су, полетни и одлично вођени са клупе. Сигуран сам да нас очекује шаховска партија против тима који у систему игра као и ми.
ОФК Кикинда ће у четвртфиналу Купа ФСП Зрењанин, сутра од 15 сати, дочекати Полет (Наково), а бољи из тог дуела састаће се у полуфиналу са новокозарачком Слободом.
Д. П. П.
Извор: http://www.zurnal.rs



