ПАВИЋЕВИЋ И РУСТИЋ ЗА ЈАЧИ РАДНИЧКИ

ЗРЕ­ЊА­НИН­СКИ СРП­СКО­ЛИ­ГАШ ЈУЧЕ ДОВЕО ДВО­ЈИ­ЦУ МЛА­ДИХ ИГРА­ЧА, ОД ПРВОГ ДАНА ПРИПРЕМА У СТРОЈУ ЈОШ ЧЕТВОРИЦА

Не­ма­ња Па­ви­ће­вић (2005) и Али­ја Ру­стић (2004) но­ви су чла­но­ви зре­ња­нин­ског срп­ско­ли­га­ша. По­сле раз­го­во­ра са Пре­дра­гом Та­ти­ћем, пре не­ко­ли­ко да­на иза­бра­ног за пред­сед­ни­ка, мла­ди игра­чи за­ду­жи­ли су цр­ве­но – цр­ну опре­му.

Па­ви­ће­вић игра на по­зи­ци­ји де­сног кри­ла и до­шао је из Цр­ве­не зве­зде. На Ма­ра­ка­ни је про­вео две и по се­зо­не у омла­дин­ском по­го­ну.

– По­чео сам од ма­лих но­гу у Ти­то­гра­ду, до­број шко­ли за мла­ђи уз­раст. У Рад­нич­ки сам до­шао на пре­по­ру­ку, сви­де­ла ми се при­ча и све што ми је пре­до­че­но, ви­део сам на пр­вим тре­нин­зи­ма. Мла­ди до­би­ја­ју шан­су и бр­зо сам се укло­пио. Знам да је у Зре­ња­ни­ну по­ни­кло мно­го сјај­них игра­ча, ре­пре­зен­та­ти­ва­ца и сви су се по­твр­ди­ли у мла­ђем уз­ра­сту. Не­ки су се, ка­ко ми је ре­че­но, упра­во у Рад­нич­ком ка­ли­ли за успе­шне игре у Про­ле­те­ру – ре­као је на­сме­ја­ни Цр­но­го­рац, ко­јем се сви­де­ла ат­мос­фе­ра у ба­нат­ског срп­ско­ли­га­ша.

Ру­стић је го­ди­ну ста­ри­ји и до са­да је нај­ви­ше пру­жао на по­зи­ци­ји офан­зив­ног ве­зи­сте и као по­лу­шпиц. Ка­ри­је­ру је по­чео у Но­вом Па­за­ру.

– Као сва­ко де­те ко­је во­ли фуд­бал, по­чео сам у нај­мла­ђем уз­ра­сту Па­за­ра­ца. Играо сам за пи­о­ни­ре и на­ста­вио у омла­дин­ском по­го­ну ОФК Бе­о­гра­да и био у ка­дет­ском и омла­дин­ском ти­му. Је­се­њи део пр­вен­ства био сам члан Ба­на из Ра­шке, а пре­ко дру­га­ра до­шао сам у Зре­ња­нин. При­ча је го­то­во иден­тич­на са Не­ма­њи­ном. Ре­че­но ми је да је ов­де до­бро за мла­ђе игра­че и да има­ју при­ли­ку да до­ђу до афир­ма­ци­је. Ат­мос­фе­ра ми се сви­де­ла већ на пр­вом тре­нин­гу, ве­жба­ли смо на по­моћ­ном те­ре­ну Град­ског ста­ди­о­на, где је по­ни­кло мно­го ве­ли­ких игра­ча. Пр­ви ути­сци су до­бри – ис­та­као је Али­ја Ру­стић.

Зре­ња­нин­ци су ан­га­жо­ва­ли че­тво­ри­цу игра­ча и од пр­вог да­на при­пре­ма су у по­го­ну. Мар­ко Ју­ри­шић (Пр­ви мај), Са­ша Пе­тро­вић (Бо­рац, Шај­каш), Јо­ван Бог­дан (Те­ле­оп­тик) и Стра­хи­ња Ша­шић (Вој­во­ди­на), за­ду­жи­ли су опре­му. 

– Има­мо ше­сто­ри­цу но­вај­ли­ја, а би­ће их још. Не­ће­мо да го­ми­ла­мо ка­дар, има­мо по­тен­ци­ја­ла и у вла­сти­том омла­дин­ском по­го­ну, али тре­ба нам ви­ше ис­ку­ства и ра­ди­мо на то­ме. На­сто­ји­мо да кон­ку­рен­ци­ју по­диг­не­мо на ви­ши ни­во и са­мо та­ко би­ће­мо спрем­ни да од­го­во­ри­мо на иза­зо­ве и оп­ста­не­мо у срп­ско­ли­га­шком ка­ра­ва­ну – ре­као је пред­сед­ник Та­тић. Ц. Б.

Бољи играчи из категорије бонуса

По­сле Скуп­шти­не Рад­нич­ког, би­ло је не­ко­ли­ко за­ни­мљи­вих пи­та­ња упу­ће­них на адре­су пред­сед­ни­ка Пре­дра­га Та­ти­ћа. Јед­но од њих од­но­си­ло се на, евен­ту­ал­ну, мо­гућ­ност да се Ду­шан Гар­ди­но­вач­ки и Иван Ми­ла­но­вић, бо­ну­си ко­ји су се пре­се­ли­ли у пер­ле­ску Вој­во­ди­ну 1928, вра­те у зре­ња­нин­ско фуд­бал­ско ја­то, где су про­ве­ли по­след­њих го­ди­ну да­на. Уме­сто Та­ти­ћа, од­го­во­рио је тре­нер Жи­ван Је­лин, без уви­ја­ња:

– Пре­ла­зни рок је у то­ку и сва­ко би­ра вла­сти­ти пут. Рад­нич­ки је отво­рио вра­та у оба сме­ра и не ви­дим да ће­мо би­ти сла­би­ји у од­но­су на је­се­њи део. Има­ће­мо бо­ље игра­че из бо­нус ка­те­го­ри­је у од­но­су на је­сен. Си­гур­но ће­мо има­ти мла­ђи тим и уз мак­си­мал­ну мла­да­лач­ку по­све­ће­ност, мо­же­мо да оства­ри­мо успех. Сва­ко од мо­ма­ка бо­ри се за се­бе, кад је та­ко он­да и ко­лек­тив тре­ба да бу­де успе­шан.

Пред­сед­ник Та­тић са Ру­сти­ћем (ле­во) и Па­ви­ће­ви­ћем ФО­ТО: Ц. Бу.

Извор: http://www.zurnal.rs

ОБЈАВЉЕНО: 07. 02. 2025.

СПОНЗОР ФУДБАЛСКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ

ПОДЕЛИТЕ СА ДРУГИМА!