ПЕРИЋ: НИ ПРОМИЛ СРЕЋЕ
ЗРЕЊАНИНЦИ ХРАБРИ У ДИВОШУ, АЛИ ПОРАЖЕНИ У ПОСЛЕДЊИМ СЕКУНДАМА НАДОКНАДЕ ВРЕМЕНА
Минималцем су Дивошани савладали Зрењанинце и поново запосели трон. Пораз при крају петог минута надокнаде, шокирао је играче и стручни штаб Радничког. Милан Перић, шеф струке нагласио је да од почетка меча нису били срећне руке:
– У шестом минуту повређен је штопер Огњен Брајић и морао сам да мењам улоге појединим играчима. То нас је пореметило, али брзо смо се снашли и наставили ангажовано и борбено. Добро смо скенирали игру Хајдука, држали средњи блок и затворили прилазе голу. Погодили су у стативу у финишу, имали иницијативу и посед лопте и нису ништа конкретно урадили. Немамо ни промил среће.
Кратко је говорио о голу искусног Лазара Веселиновића.
– Очекивао се крај и пала је концентрација. Дивошани су пребацили последњу линију, Веселиновић је био испред Николе Стефановића и лако га савладао. Тражили смо прилику из контранапада, шут главом Милоша Зличића завршио је десетак сантиметара изнад пречке.
Похвалио је играче и њихову посвећеност.
– Увек су храбри и борбени, тешко ми је било да их гледам тужне после меча. Нису заслужили ни пораз, идентичним резултатом, у другом колу у Кикинди. Хајдук је био фаворит и за копље изнад нас и многих других по искуству екипе, финансијама… Рекли су ми да смо најмлађи тим у клупској историји и ови момци, који се боре да очувају статус, за кратко време показали су много.
Зрењанинци су се лоцирали изнад црте опстанка и Перић каже да је само један циљ.
– Од почетка пролећне етапе тече борба да се статус сачува и други циљ не постоји. Не гледам даље од наредне утакмице и свака је дерби и прича за себе. Долази нам Слобада, два корака иза Хајдука и има највише амбиције, сад је брига да се играчи што брже опораве, искидали су се у Дивошу.
Капитен Страхиња Борисављевић истакао је да су Дивошани нагомилани искуством, али да су успели да парирају.
– Поносан сам на саиграче. Сјајно смо одиграли одбрану, храбро и без узмицања и грехота је како смо, у петом минуту надокнаде, изгубили, кад смо кренули с центра, свиран је крај, тужнији не може да се замисли.
О доласку ривала из Доњег Товарника, рекао је једну реченицу.
– Нема шта да се прича, играћемо на победу, да поново оставимо срце на терену и ваљда ћемо да будемо награђени – поручио је капитен Борисављевић. Ц. Б.
БРАЈИЋ МОРА НА ОПЕРАЦИЈУ
На почетку меча, млади дефанзивац Огњен Брајић, морао је да напусти терен. Дан после меча био је на прегледу код др Мирослава Миланкова и констатована је тешка повреда. Штоперу Радничког пукли су предњи укрштени лигаменти левог колена и мораће на операцију, заказана је за 10. април.
– Уклизао сам и не знам да ли је нога пропала, чуло се да је пукло, као прошли пут. Лане сам, 6. априла оперисао исто колено, септембра 2022. и десно, ужасно боли – тужно је рекао момак који је летос стигао из новосадског српсколигаша, као позајмљен играч.
ТАТИЋЕВА ТУГА
Предраг Татић, председник клуба био је тужан:
– У мислима смо са Огњеном, диван је момак, љубазан, добронамеран, на терену борбен, вредан и посвећен. Брзо се уклопио у погон и атмосферу и желимо му све најбоље. Биће нам тешко без њега. Био сам играч, тренер и раније председник и никад ми у фудбалу није било теже, као кад смо примили гол. Као да ми се све одједном срушило, све је било неверица. Толико борбе, трке и у последњим секундама амбис. Домаћини су нас похвалили и рекли да одавно нису имали бољег противника.
ЗАСЛУЖИЛИ БОД: Милан Перић, тренер Радничког ФОТО: Ж. Шемић
Извор: http://www.zurnal.rs



