ПОДУНАВАЦ – ХАЈДУК 1912 2:4

СРПСКА ЛИГА „ВОЈВОДИНА“

ПОДУНАВАЦ – ХАЈДУК 1912 2:4 (1:1)

Белегиш – Гледалаца: 100. Судија: Александар Јанковић (Панчево) 6,5. Стрелци: Илић у 18. и 75. за Подунавац, а Љумовић у 14, Јовановић из једанаесгрца у 52, Влаисављевић у 78. и 90. минута. Жути картони: Дивац (Подунавац), Вујовић, Влаисављевић, Живковић, Плавшић (Хашк 1912). Црвени картон: Владимир Максимовић у 60. минуту (Подунавац).

ПОДУНАВАЦ: Митровић 6,5, Радојчић 6,5, Максимовић 5,5, Миликић 7, Деспенић 6,5 (од 46. Тодоровић 7),Тејић 6,5 (од 55. Дивац 7,5), Крижан 6,5 (од 55. Челар 6,5), Спасић 7 (од 86. Ранђић -), Илић 7,5, Милојевић 7,5 (од 62. Пежовић 6,5), Миљковић 7.

ХАЈДУК 1912: Зувић 7, Савковић 7, Вујовић 7, Влаисављевић 8, Живковић 7,5, Кочиш 7, Петрић 7 (од 46. Плавшић 7), Јовановић 7,5, Ђурђевић 7, Крнета 7, Љумовић 7,5.

Играч утакмице Влаисављевић

Гости су тријумфовали захваљујући искуству, али и кардиналним грешкама у одбрани Подунавца. Домаћин је боље ушао у меч, али није успео да крунише иницијативу. Казна је уследила, кад је Миликић кратко вратио лопту ка голману Митровићу, што није промакло Љумовићу и Куљани су повели. Домаћин је поново имао већи посед лопте, који је наплатио после одличног центаршуга Спасића, ударцем главом прецизан је био Илић. До краја првог полувремена домаћин је промашио још три прилике преко Милојевића, Максимовића и Илића.

У других 45 минута опет су гости дошли први до предности. Јовановић је реализовао сумњив једанаестерац – 2:1. То као да је утицало психолошки на играче Подунавца, уследио је несмотрен потез Максимовића који је добио директан црвени карон због пљувања противника. Више од 30 минута домаћин је имао играча мање… То као да је дало крила играчима Подунавца, преузели су инцијативу и после одличног продора Дивца, чувар га је саплео и судија Јанковић показао је на белу тачку, што је Илић сигурно претворио у изједначење.

После најлепше акције на утакмици у режији домаћина, лопта је дошла до Дивца, чији је ударац блокиран. У наставку акције, лопта је дошла до Влаисављевића и трећи пут Хајдук је стекао предност.