Фудбалери румског 1.Маја су изгубили утакмицу четвртог кола Српске фудбалске лиге група Војводина на свом терену и поред играча више.

Гост је остао без једног играча у 62.минуту утакмице када је други жути картон зарадио Никола Анђелковић, бивши играч Инђије. Он је у кратком року зарадио две јавне опомене, па је раније од преосталих гостујућих играча морао ван игре.

Овај догађај као да је био додатан мотив за госта који је и у дотадашњем току утакмице деловао као тим који зна шта хоће на овом мечу. Ту игру са играчем мање Текстилац је наплатио у 75.минуту меча. Била је то акција госта по левој страни напада. Лако су гости изиграли проређену одбрану домаћина и после пар додавања Стефан Шавија оштрим ударцем по трави је савладао голмана Стоилковића. 0: 1.

Покушавали су домаћи играчи да бар поравнају резултат меча. Имали су пар покушаја, пре свега у ударцима ван казненог простора, али је голман Браћ остао несавладан. Са друге стране Текстилац је могао и до новог гола. Ни ти покушаји нису уродили плодом, односно голом.

Домаћин је на овом мечу био видно нервозан са честим приговорима судији меча. Несигурност делиоца правде је била видљива чак и приликом физичког контакта са играчима два тима.

На крају други везани пораз Румљана, први пред својом публиком у овој сезони.

1.Мај – Текстилац 0: 1 (0: 0)

Рума. Стадион 1.Маја, гледалаца око 300. Судија: Срђан Тановић – Суботица, помоћници: Мирослав Кантор – Суботица и Милош Шавија – Бачка Паланка, четврти судија: Иван Репчек – Врбас. Делегат: Милан Кракановић – Нови Сад. Стрелац: Шавија 75’ – Текстилац. Црвени картон: Никола Анђелковић 62’ (други жути) – Текстилац. Жути картони: Грбовић 17’, Мирчетић 39 – 1.Мај, Влаисављевић 43’, Веселиновић 69’, Давидовић 84’ – Текстилац.

1.Мај: Стаилковић, Радовић, Вучетић (Алексић 46’), Јаћимовић (К), Мирчетић, Бобар (Џибрић 46’), Савић (Божовић 61’), Грбовић, Угрица, Којић (Николић 66’), Вукановић (Цветковић 78’).
Тренер: Славен Ковачевић

Текстилац: Браћ, Веселиновић, Шишков, Зулфић, Станковић (К), Давидовић (Илић 90+2’), Влаисављевић (Шавија 46’), Ђурић (Шормаз 90+2’), Јездовић, Зекић (Јуриша 74’), Анђелковић.
Тренер: Саша Стојадиновић