ПРИПРЕМЕ СТАРОПАЗОВЧАНА ЗА ОЧУВАЊЕ ТРОНА: ОПРЕЗ НИЈЕ НА ОДМЕТ
Пред два завршна кола на војвођанском Југу влада велика неизвесност ко ће се окитити ловоровим венцом, а ко ће бити међу несрећницима за пут у нижи ранг. Све је одложено за последњу рунду кад ће се знати ко ће се радовати а ко опет туговати.
Док се праве калкукације, ситуација би што се тиче првог места могла да буде јаснија већ за викенд, кад Јединство дочекује Раднички 1910 из Шида, који хвата сламку спаса, док Јарчани имају тежи задатак. Гостују Дунаву у Старим Бановацима, који је у финишу првенства потврдио да квалитетом није заслужио да буде међу тимовима, који су пред суновратом.
У сусрету са Сремом Јединство је лако победило, тренер Момир Милета поново је пружио шансу младим играчима. Прилику за доказивање добили су Милан Фарага (2007) и Лазар Вукајловић (2008). Фарага је био са нешто мањом минутажом, док је Вукајловић био на терену свих 90 минута и асистирао Владимиру Илићу код првог гола, а истакао се и добрим продорима по десном боку.
– Мало сам био затечен када је шеф саопштио стартни тим – каже стидљиво Вукајловић.- Са првим додиром лопте, а поготово када сам асистенцијом допринео вођству трема је нестала у чему ми је помогла и подршка саиграча.
Гимназијалац у пазовачкој школи „Бранко Радичевић” прве фудбалске кораке направио је као шестогодишњак под будним оком оца Ненада.
– Кад ме одвео међу петлиће Јединства радости није било краја. Нашао сам се међу бројним вршњацима, које је баратању са лоптом обучавао бивши штопер Звонко Поповић. Циљ ми је био да што брже фудбалски напредујем, али нисам запостављао ни школу, трудеће се да на оба колосека постижем добре резултате по очевој строгој заповести. Дисциплином и посвећеношћу, коју је од нас тражио тренер кадета Ненад Драгин, који је био сјајан нападач, управо на месту на којем се најбоље сналазим.
Пред Јединством су још два испита на путу повратка у Српску љгу Војводина. Први бар на око лакши у сусрету са Шиђанима, а на крају са захукталим Новопазовчанима на њиховом терену.
– Шансу да први стигнемо на циљ не смемо да испустимо. Биће нам теже у Новој Пазови, Раднички има искусан тим са више младих и талентованих, који ће сигурно настојати да остану непоражени. Спремамо се брижљиво за оба окршаја као да је почетак, а не крај првенства. Убеђен сам да ћемо максималним залагањем донети радост верним навијачима и сви заједно славити. Ако будем у тиму настојаћу да борбеношћу и испуњењем задатака, које пред нас постави тренер Милета, допринесем успеху.
У тиму Јединства поново неће бити Миле Савковић, којег и даље мучи повреда. Остали су здрави и спремни да успешно заврше пут ка жељеном циљу. Сви у клубу су једногласни у чињеници да опрез никада није за одмет.
М. Бзовски
Извор: http://zurnal.rs



