ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ: ПОРАЗ РАДНИЧКОГ (СМ), НУЛА ТЕКСТИЛЦА

У првим мечевима трећег кола Моцарт бет Прве лиге, разлог за славље имали су само фудбалери шабачке Мачве.

Са 3:0 победили су Раднички из Сремске Митровице, док у остала два меча није ни било голова.

Изабраници Ивана Куртушића уписали су прву победу у сезони.

Против, само у причама амбициозне екипе из Сремске Митровице, пружили су убедљиву партију и заслужено победили.

Повели су Шапчани у 22. минуту, добро је реаговао Лука Пејовић и сместио лопту у мрежу. До одласка на одмор, Мачва је удвостручила предност. Прецизан је био Павле Радуновић за 2:0.

Средином другог полувремена, црвено-црни су постигли и трећи гол. Одлично се Мартин Новаковић, некадашњи ђак Партизана и Црвене звезде, искрао одбрани гостију и у 73. минуту закључио убедљиву партију шабачког тима.

У дуелу ГФК Слободе и Колубаре 1919 није било голова.

Истоветним резултатом (0:0) завршен је и дуел Металца и Текстилца.

ОБЈАВЉЕНО: 19. 08. 2023.