РАДНИК – ТСЦ 0:1 (ВИДЕО)

Немања Стојић голом у надокнади првог полувремена нанео први пораз Раднику у сезони и сачувао ТСЦ на лидерској позицији – 0:1 у Сурдулици

Прво место на табели задржаће ТСЦ и током предстојеће репрезентативне паузе.

Све у знаку броја један, па је и један гол био довољан Раднику за три бода у Сурдулици. Стрелац – штопер Немања Стојић у последњим секундама првог полувремена.

Сањаће Тополчани наредних дана светла Лондона, Пиреја и Баден-Виретемберга, али док европска искушења не дођу на ред, оно што је јава јесте лидерска позиција Моцарт Бет Суперлиге.

Крчаг иде на воду док се не разбије. Пет и по утакмица изразито дефанзивна тактика Сурдуличана давала им је жељени резултат, али кад-тад толика неамбициозност морала је да дође на наплату. Гол који је решио ову утакмицу Радник је примио онда када то најтеже пада једној екипи – у последњим тренуцима јединог минута судијске надокнаде првог полувремена, непосредно пред одлазак у свлачионицу.

Добио је Радник дозволу да наступи на свом стадиону, после два „домаћинства“ у Нишу и не сумњамо ни најмање да су људи у Сурдулици учинили велики напор да поправе стање на терену у односу на ситуацју од пре неколико седмица. Али, заиста се поставља питање коме иде у прилог да се суперлигашки фудбал игра на онаквој подлози, по којој лопта скакуће као по макадаму и где је велико питање да ли би и Манчестер Сити могао да материјализује разлику у квалитету.

У таквим околностима, против ривала који се са свих десет играча у пољу повукао до 40 метара од сопственог гола и натерао госте да им сваки напад организује штоперски трио, тренер вицешампиона Србије посегао је за врло креативном импровизацијом. Стално је слао свог централног бека Немању Стојића у противнички казнени простор, да прави вишак и прети у скоку својом висином и управо тако је и пао једини гол у 45+1. минуту.

Само, ништа од тога не би било да Лазетић у својим редовима нема најбољег играча лиге у претходној сезони. Центаршут који је Саша Јовановић извео са десног крила својствен је само мајсторима фудбала, погодио је Стојића у трепавицу, пронашао га између противничких штопера, а потенцијалном репрезентативцу Србије остала је само егзекуција.

Тако се завршило полувреме са доста нервозе и нимало других узбуђења, где је једину прилику имао ТСЦ у 38. минуту, када је Ранђеловић полетео у празно, али Јовић отклонио опасност испред небрањене мреже.

Нашао се тада Радник на потпуно непознатом терену. Не само да је практично примио први гол у сезони (онај једини у првих пет кола био је аутогол), него је и први пут након 500 минута фудбала у овом првенству доспео у резултатски минус. А мало је фалило да у њему буде свега неколико минута.

Дуго ће Луку Чумића прогањати промашај из 51. минута, пребацио је празан гол са свега неколико метара, натрчавши на одбијену лопту након ударца Дуроњића и одбране Илића. Покушао је тренер Зоран Љубиунковић да покаже да његова екипа има и опцију „Б“, променио је и формацију, убацивао навалне играче и то му се умало исплатило у 90. минуту, када је Вељко Илић спасио свој тим, извукавши испод пречке лопту коју су неки већ видели у голу, након параболе Петра Кунића главом.

На другој страни, имао је и ТСЦ своје прилике, једну Јовановић после одличне дугачке лопте Радина, једну Миловановић након центаршиута опет Јовановића са десне стране. Нису гости блистали ни најмање, на крају су се чак и панично бранили, али у томе ваљда и јесте њихов квалитет који их је прошле сезоне учинио вицешампионима – већ трећи пут у четири кола један гол им је довољан за победу. А само се оне пишу…

РАДНИК – ТСЦ 0:1 (0:1)