СПАРТАК ДОБИО МАЛИ СУПЕРЛИГАШКИ ДЕРБИ У НИКОЗИЈИ

Суботичани голом Рошевића савладали Железничар – 1:0

Мали суперлигашки дерби у срцу Кипра, Спартак против Железничара, протекао је баш као да је такмичарска утакмица: много борбе и трчања, али мало шанси за гол.

Ипак, успео је Ненад Лалатовић да се макар мало реваншира Панчевцима за пораз у финишу јесењег дела сезоне Моцарт Бет Суперлиге: голом Рошевића Суботичани су добили меч са 1:0.

Суботичани су се први пробудили након десетак минута доста несадржајне игре. Бабић је имао две велике прилике: најпре није искористио што је одбрана Железничара остала превисоко, а неколико минута касније је са седам-осам метара био непрецизан. До краја првог дела игре није било већих узбуђења.

У другом полувремену ситуација је била нешто динамичнија али идаље без озбиљнијих прилика. Оба тренера промешала су карте и дали прилику фудбалерима са клупе . У 67. минуту у казненом простору Спартака оборен је Јовановић, али је главни судија Аргирос проценио да није било елемената за једанаестерац, на велико незадовољство како фудбалера Железничара, тако и шефа струке Мијаиловића. Након те ситуације тим из Панчева је био бољи, а ново појачање, позајмљени фудбале Црвене звезде Александар Кахвић је у тандему с Пуртићем правио доста проблема одбрани Спартака.

Када је деловало да ће се утакмица завршити без голова, Рошевић је довео Спартак у предност: Бабић је упутио центаршут с десног бока на другу стативу, а млади нападач Суботичана је главом поред Балажа проследио у мрежу Железничара.

На претходно одиграним пријатељским утакмицама плаво-бели су савладали Ксилотимбом са 1:0 , комбиновани тим Апоела истим резултатом поготком новајлије Стефана Томовића, а од актуелног шампиона Србије Црвене звезде поражени су са 3:1. После тога Плави голубови су са убедљивх 6:0 и хет- триком Воје Убиаприпа савладали локалног трећелигаша Етиникис Асиас .

По повратку са Кипра Спартак ће генералну пробу пред почетак пролећног дела Mozzartbet Суперлиге Србије имати против Инђије на свом терену, док ће Панчевци дочекати румунског друголигаша Виторул.

ПИШЕ: Оливер Нагел

ЖЕЛЕЗНИЧАР – СПАРТАК 0:1 (0:0)