ТСЦ СЕ ОПАСНО ПРИБЛИЖИО ПАРТИЗАНУ, ГОЛЧИНА ЈОВАНОВИЋА И ДВА ЦРВЕНА КАРТОНА У КРАГУЈЕВЦУ

ЕКИПА ЖАРКА ЛАЗЕТИЋА ЛАКО СЛАВИЛА НА ЧИКА ДАЧИ – 2:0

ТСЦ-у изгледа прија да игра под притиском, након изгубљена два бода у дербију са Спартаком уследила је добра реакција и славље у Крагујевцу. Већ након пет минута предност гостујућег тима, Саша Јовановић наставља сјајну серију јер је у наставку првенства на свакој утакмици био стрелац или асистент. Овога пута је пронашао Ивана Милосављевића који лопту закуцава у мрежу. Потврда његове добре форме стиже мало касније када постиже погодак који ће бити кандидат за најлепши гол у овом колу, био је то уједно и коначан резултат дуела на Чика Дачи – 2:0 (2:0). Тополчани могу на миру да дочекају Црвену звезду, поново су вратили на кратко изгубљену позицију број три а такође су пришли Партизану само на бод, барем док се не одигра Вечити дерби у петак.

Новосадска Младост је напунила батерије у Хумској па је изгубила код куће од ТСЦ-а, сада је исто доживео и Раднички. Након освојеног бода против црно-белих, Крагујевчани су врло нервозни дочекали тим из Бачке Тополе на свом терену, добили прегршт жутих картона па на крају и два црвена, нису ни што се тиче игре успевали да блистају. Тек једна стопостотна прилика и свега пар полушанси за гол. И даље не знају за победу у наставку првенства, памти се да су последњи пут славили у новембру против Радника из Сурдулице. Делује да добра игра против Партизана на страни није гарант успеха против ТСЦ-а и није мерило стварне форме тима. ТСЦ са друге стране није дозволио да поново испусти два гола предности.

Видело се да су гости дошли по три бода, опсада гола Радничког на старту и погодак већ после пет минута. Као и против Спартака прорадила је веза Јовановић-Милосављевић, крилни нападач ТСЦ-а је сада узвратио асистенцијом везисти који је лопту послао под пречку. Превише олако су улазили у казнени простор Крагујевчана гости, час Лука Илић, час Јовановић. Домаћи тим је тешко успевао да организује нападе, а офанзивац Евандро се повредио већ после двадесетак минута игре. Када се учинило да ће Раднички успети да се наметне, утишао је домаћу публику поново одлични Саша Јовановић. Радин је подигао лопту на главу Раткову који је спустио на волеј Јовановићу који матира немоћног Раичевића. Тек када си били у заостатку од два гола успели су домаћи да креирају шансе, шут Дамјана Крајишника ипак није био довољно добар да дође до гола, док је Зорићев ударац главом отишао за мало поред стативе.

Крагујевчани су могли да смање предност гостију после десет минута игре у наставку, али је Чоловић промашио лопту у ситуацији у којој се нашао сам пред голом Вељка Илића. Одахнула је одбрана ТСЦ-а којој је крилни нападач Радничког успео да побегне. Опрезније су заиграли гости, поучени искуством из претходног меча где је Спартак стигао два гола заостатка. Радин па касније Кувељић, су успевали да покваре нападе Радничког у зачетку, док је задња линија ТСЦ-а била несавладавива препрека за напад домаћег тима.

Постигли су гости и трећи гол, односно за њих је то урадио дефанзивац Крагујевчана Пецељ, али је срећа била на страни екипе у црвеним дресовима јер је ВАР утврдио да је Петар Ратков био у недозвољеној позицији. Појачао је шеф струке Радничког офанзиву, пославши на терен Милуновића и тек опорављеног Чинедуа, али без већег ефекта. Све је било готово у 82. минуту када је штопер Радничког Ивановић искључен после другог жутог картона, претходно је руком зауставио Петра Раткова. Млади центарфор Тополчана је извео слободан ударац и затресао пречку. У надокнади времена још једно искључење, Влајковић је срушио Секеа и зарадио други жути картон.

МОЦАРТ БЕТ СУПЕРЛИГА 24. КОЛО

РАДНИЧКИ КРАГУЈЕВАЦ:ТСЦ 0:2 (0:2)

/Милосављевић 5, Јовановић 31/

Стадион Чика Дача, Крагујевац  Гледалаца: 700

Судија: Милан Митић (Лесковац)  Црвени картони: Филип Ивановић (Раднички Крагујевац) 82. минут, Никола Влајковић (Раднички Крагујевац) 91. минут

Раднички Крагујевац (4-3-3): Раичевић 6 – Влајковић 5,5, Ивановић 5,5, Митровић 6, Пецељ 5,5 – М.Видовић 6, Крајишник 6,5, Зорић 6 (Од 75. Чинеду) – Видосављевић 6,5 (од 80. Милојевић), Евандро (од 26. Максимовић 6,5) , Чоловић 6,5 (од 75. Милуновић)

ТСЦ (5-3-2): В. Илић 6 – Цветковић 6, Стојковић 6, Стојић 6, Ћалушић 6, Петровић 6 – Милосављевић 7 (од 90. Крпић), Радин 6,5 (од 64. Кувељић 6,5), Л. Илић 6 – Јовановић 7,5 (од 73. Секе), Ратков 7

Играч утакмице: Саша Јовановић 7,5

ОБЈАВЉЕНО: 02. 03. 2023.