ТСЦ СЕ „ШЕСТИЦОМ“ УЧВРСТИО НА ЧЕЛУ МОЦАРТ БЕТ СУПЕР ЛИГЕ!

Тополчани на крилима Ифета Ђаковца убедљиво савладали Железничар и задржали лидерску позицију – 6:3

/Од дописника Moцарт Спорта из Бачке Тополе/

Лондон зове, авион је спреман. Добро су напунили резервоар Тополчани, горивом из панчевачке Дизелке. Нова победа, шеста за редом, са тим што није као претходних пет без примљеног гола, задржала је прошлосезонског вицешампиона на лидерској позицији Mozzart Бет Суперлиге. И то сада већ на четири бода предности испред Црвене звезде, која је у међувремену доживела и други пораз, још једном од београдског тима, сада Чукаричког. У добром расположењу ће отићи за Енглеску изабраници Жарка Лазетића, јер су савладали баријеру звану притисак првог места, и нису дозволили да новопечени члан елите направи изненађење. Канонада у Бачкој Тополи и чак девет погодака, за нова три бода клуба из Бачке Тополе- 6:3.

Сезону живота је одиграо Ифет Ђаковац у походу на друго место тима из Бачке Тополе, а ова би могла да буде још боља. Није га било неко време због повреде, али вратио се некадашњи фудбалер Златибора још јачи и обележио данашњу партију са два гола. Господарио је средином терена, вукао нападе, враћао се у одбрану. Наравно, мора се додати и учинак Петра Станића, полако постаје млади офанзивни везиста битан шраф у тиму Тополчана, уписао је први погодак из игре, а успут поделио и асистенцију. Једино што може да брине шефа струке Лазетића је губитак фокуса, и што је његова екипа успела да прими три поготка за једно полувреме, када је деловало да је меч већ добијен.

Само на моменат је тим из Панчева деловао као конкурентан, искористили су опуштеност у главама фудбалера ТСЦ-а при предности од три гола, а све остало је за заборав. Нису постојали на терену, мучили су се са лоптом, напад им је био потпуно одсечен. Једина светла тачка у тиму Александра Линте био је Александар Ђорђевић, десетка Железничара је постигла два гола, оба у сопственој режији, када већ нису могли саиграчи. Може се рећи да је заслужено понео капитенску траку млади дефанзивни везиста, после изласка првог капитена екипе, Марка Јовановића. Ипак, на све то, успели су да постигну фудбалери екипе из Баната три поготка, што дуго није пошло за руком ниједној екипи а да то није Звезда или Партизан.

Почело је како је само ТСЦ могао пожелети. Ни три пуна минута игре, а већ је вицешампион Србије стекао предност, поготком Ифета Ђаковца. Спустио је везисти Тополчана лопту главом Марко Ракоњац, након чега је Ђаковац заобишао голмана Александра Станковића и лопту спровео у мрежу. После десет минута је већ било два разлике, још једном Ифет Ђаковац, сада уз мало среће. Немања Петровић је упутио ударац који се од играча одбране Дизелке одбио до Ифета Ђаковца, којем није било тешко да са пар метара повећа свој биланс на два поготка. Све што је Железничар урадио била су два шута са дистанце. Никако нису могли да се повежу Панчевци, нити да пронађу решење како да угрозе гол Вељка Илића.

Нису спуштали гас домаћи, Ифет Ђаковац је хтео до хет-трика из волеј ударца, а до првог гола из игре умало да дође и Петар Станић, његов шут је за мало отишао поред стативе. Тек после пола сата су се пробудили фудбалери Дизелке, Дарио Гргић није успео да искористи прву праву прилику за свој тим. Потоп гостију из Панчева десио се после мало више од пола сата игре. Саша Јовановић је повукао напад, одиграо до Марка Ракоњца, а лопта је на крају пала на ноге Петру Станићу.

Мало је живнуо напад Дизелке на почетку другог полувремена, али ништа није могло да прође поред Вељка Илића, који је још једном био командант одбране Тополчана. Могли су вицешампиони Србије и до четвртог гола, Саша Јовановић је пронашао на ивици казненог простора Марка Ракоњца, ударац црногорског нападача је одбранио Александар Станковић.

Готово ни из чега су Панчевци дали гол, лопта се вртела пред казненим простором, да би стигла на ноге Александру Ђорђевићу, који је одапео са дистанце и казнио неопрезност одбране ТСЦ-а. Дозволили су себи Лазетићеви изабраници да опуштеније уђу у наставак меча, те је гол Дизелке био шамар за буђење. Десило се то мало након гола гостујућег тима, запретили су Марко Ракоњац, затим и Јован Влалукин. Ствари је на своје место вратио Душан Цветиновић, после центаршута из корнера Петра Станића, те су могли да одахну навијачи клуба из Бачке Тополе. Своју глад за поготком је стигао да нахрани и Милош Пантовић, најскупљем појачању овог лета у Бачкој Тополи било је довољно само двадесет минута да се упише у стрелце.

Нова успаванка Лазетићевог тима и вероватно поново у глави Лондон, и поново казна од стране Александра Ђорђевића. Одличан је био капитен Дизелке данас, па је своје одлично издање крунисао са још једним прелепим голом, опалио је по лопти која се од стативе одбила у мрежу Вељка Илића.

Опомена за Тополчане стигла је у последњем минуту утакмице, када је Шушњар смањио предност домаћина на два гола заостатка. Разљутило је то Лазетићеве фудбалере, па су стигли и до шестог поготка. Првенац је постигао некадашњи играч Црвене звезде, Милош Вулић.