У ОПШТИНИ ТЕМЕРИН НАСТАВЉЕН ПРОЈЕКАТ „ДАНИ ФУДБАЛА У ВОЈВОДИНИ“
Генерални секретар Фудбалског савеза Војводине Миодраг Цвијић, помоћник покрајинског секретара за спорт Гојко Вукоје и председник Општине Темерин Младен Зец обишли су сва четири фудбалска клуба у општини Темерин – ФК „Младост“ (Бачки Јарак), ФК „Слога“ (Темерин), ФК „ТСК“ (Темерин) и ОФК „Сириг“ (Сириг).
Цвијић је у оквиру пројекта „Дани фудбала у Војводини“ клубовима уручио донацију ФСВ у виду лопти, мајица, маркера и друге спортске опреме, која ће клубовима значајно помоћи у даљем тренажном раду.
Генерални секретар ФСВ се кроз разговор са представницима наведенх клубова упознао са стањем инфраструктуре и тренутним радом млађих категорија као и плановима за будућност.
„Дани фудбала у Војводини“ је пројекат за помоћ развоју млађих категорија фудбалских клубова у Војводини који Фудбалски савез Војводине (ФСВ) реализује уз помоћ Покрајинског секретаријата за спорт и омладину АП Војводине. У оквиру пројекта организују се манифестације у низу војвођанских општина приликом којих се додељују опрема и реквизити локалним фудбалским клубовима.
Фудбалски савез Војводине је свестан значаја улагања у спортску опрему и реквизите клубова млађих категорија и вишеструког позитивног ефекта које исто производи.
Опрема, као што су лопте, дресови и чуњеви за тренинг, пружа младим играчима основне ресурсе за тренинг и игру. Квалитетна опрема помаже играчима да боље развијају своје вештине и припрема их за озбиљнија такмичења, те подстиче развој младих талената. Истовремено се смањењују трошкови клубовима који, поготово мањи и аматерски, неретко имају ограничене финансије. Донације опреме од стране савеза могу значајно олакшати клубовима да обезбеде играчима потребне ресурсе без додатних трошкова.
Обезбеђивањем квалитетне опреме, ФСВ поставља стандарде за ниво рада у клубовима. Квалитетна опрема доприноси професионалнијем приступу, што директно утиче на подизање нивоа женског фудбала у Војводини. ФСВ се нада да ће оваква врста помоћи мотивисати младе играче, повећати њихов осећај припадности и развити сазнање да су део већег система. Основни оперативни циљ ове врсте помоћи је побољшање услова за тренинг и стварање квалитетнијег окружења за све учеснике.
На овај начин се остварује и једнакост и фер услови за све клубове. Доделом исте опреме свим клубовима смањује се јаз између богатијих и сиромашнијих клубова. На тај начин, сви имају прилику да раде у приближно истим условима, што доприноси фер такмичењу и здравијој конкуренцији. Из те здраве конкуренције као последица рађа се квалитет.