УБЕДЉИВА ПОБЕДА ЖЕЛЕЗНИЧАРА ПРЕД ПРЕПУНИМ ТРИБИНАМА У ПАНЧЕВУ

Железничар – Раднички СМ 3:0 (0:0)

Стадион: Младости у Панчеву. Гледалаца: 1.000. Судија: Дејан Трифковић.Стрелци: Хајдин у 48, Кордић у 72, Лаиновић у 83. минуту за Железничар. Жути картони: Балаж (Железничар), Илић, Петровић (Раднички СМ)

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Живковић, Балаж, Гргић, Хајдин/78.Обрадовић/, М.Јовановић, С.Јовановић/62.Лаиновић/, Конатар, Петровић, Шушњар/45. Кордић/, Томановић, Ђорђевић.

РАДНИЧКИ СМ:Драгићевић, Чарапић /81.Гајић/, Игњатовић, М.Илић /60.С.Илић/, В.Илић, Исаиловић, Ивић, Миодраговић, В.Петровић/67.Ђукановић/,Ђ.Петровић /81.Обуја/, Ристовић /60.Ђорђевић/.

Железничар је наставио по плану. Пред препуним трибинама стадиона „Младост“ у Панчеву, изабраници Владимира Гаћиновића стигли су до нове победе. До значајног тријумфа Железничар је дошао после боље игра у другом полувремену, а захваљујући головима Хајдина, Кордића и Лаиновића.

Прво полувреме протекло је углавном у игри на средини терена, а обе екипе покушавале су нешто више да ураде из контри.

Није реми задовољио апетите Панчеваца, па су у наставку утакмице кренули на све или ништа. Управо је после једне такве акције Железничар стигао до предности у 48. минуту. Најбоље се у шеснаестерцу гостију снашао леви бек Стефан Хајдин и са свега неколико метара сместио лопту иза леђа Драгићевића.

Отворила се игра после овог гола, било је много више простора на средини терена, што су вешто искористили Панчевци, па је већ у 72. минуту било 2:0, стрелац је био Шалета Кордић.

Носила је публика изабранике Владимира Гаћиновића до још једног тријумфа, а они су се Панчевцима одужили са још једним голом у мрежи екипе из Сремске Митровице. Убедљиву победу потврдио је Лаиновић у 83. минуту.

Са нова три бода Железничар се учврстио на другом месту и сада има 62 бода, док је првопласирани ИМТ на лидерској позицији са четири бода више. Графичар има 53 бода и налази се на трећем месту, док је Јединство четврто са 49 бодова.

Теоретски Железничар још увек није обезбедио суперлигашки статус, али са победом у наредном колу против Радничког НБ и то питање би требало да буде дефинитивно решено.

ОБЈАВЉЕНО: 01. 05. 2023.