ВЕЛИКИ БРОЈ ИГРАЧА НА ПРОЗИВЦИ У ОФК БЕЧЕЈУ 1918

После 33 дана заскакутала је лопта на Градском стадиону крај Тисе. Играчи, сада војвођснког “севера”, окупили су се у великом броју. Било је доста и чланова новог руководства, на челу са предсдником Миланом Бркљачем, а и стручни штаб је појачан искусним тренером Отом Бартом, који ће бити први асистент шефу стручног штаба Лазару Дабижљевићу, а ту је и дугогодишњи тренер голмана Милош Андрић. Стиче се утисак да ја нека нова енергија стигла крај Тисе, без обзира што је у питању нижи ранг такмичења.

– Доста смо раили у паузи првенства на организацији клуба, између осталог одржали Ванредну скуштину клуба, изабрали ново руководство, и то се осети већ на првом кораку. Знамо да се ништа не постиже преко ноћи, али жеља нам је да вратимо клуб у стабилне воде. Оформили смо младо, али амбициозно, руководство, урадили доста на враћању играча Бечеја који су играли у околним клубовима, тиме смо добили драгоцено искуство… Речју, жеља нам је да вратимо препознатљиву атмосферу у клубу, да играчи добрим играма привуку навијаче на трибини и да сви заједно покушамо да остваримо зацртане циљеве, који нису мали, јасан је нови председник Милан Бркљач, који има искуства из рада на истој функцији у Ватерполо клубу Бечеј.

Свако ко испадне из вишег степена такмичења тежи да се што пре врати. Желели би то и Бечејци, али знају да то није лако оствариво, поготово после минуле полусезоне која је било изузетно слаба, готово, депримирајућа.

Фудбалери, тренери и руководство клуба ОФК Бечеј 1918 на прозивци су направили бедем да лопта симболично не може у мрежу – фото: В. Јанков

– Резултатски гледано пролећно издање је заиста било инфериорно у односу на остале ривале, али ваља имати на уму да су сваку утакмицу максимално одговорно одиграли, у складу са њиховим годинама и играчким потенцијалом, да су спасили клуб да не одустане од такмичења, чима би био склоњен у најнижи степен такмичења, па им морамо одати признање. Како је испало седам екипа, то су и знатна финансијска средства уштеђена у односу на друге клубове који су уложили знатна средства, а доживели су исту судбину као ми. Испада да смо, играјући са младим и нискусним играчима свесно се одричући борбе за опстанак, у знатној мери помогли клубу да саблизује финансијску ситуацију, а сада је време да створимо екипу за резултатско такмичење. План нам је да до полусезоне изборимо место међу прве три екипе, а онда ћемо одлучити шта и како даље, предочио је играчима на прозивци, а и представницима медија на прес конференцији шеф стручног штаба ОФК Бечеј 1918 Лазар Дабижљевић.

Одигрће Бечејци пет сигурних утакмица викендом на којима ће сви добити шансу, а можда ће убацити и неку средом како би беојни ирачки кадар могао да искажу колико може у датом тренутку и колико су спремни за обавезе које их чекају у новој сезони војвођанског “севера”. Прва је већ у недељу, 20. јула, у Чоки, де ће им ривал бити истоимени подручни лигаш. Затим ће одмерити снагу са Пролетером из Његошева, па млађом селекцијом суперлигаша ОФК Београда, која се налази на приремама у Бечеју, онда са Другим октобром из Кумана и на крају ће имати “генералку” са Хајдуком из Куле.

В. Јанков  

Извор: https://srbijasport.net/

ОБЈАВЉЕНО: 11. 07. 2025.

СПОНЗОР ФУДБАЛСКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ

ПОДЕЛИТЕ СА ДРУГИМА!