ВРЕДНО У СРЕМУ ЗА ПРОЛЕЋНЕ ИЗАЗОВЕ
КАМП И СЕМИНАР СУДИЈА У ОРГАНИЗАЦИЈИ ПОДРУЧНОГ ФУДБАЛСКОГ САВЕЗА
Камп талент-менторског програма судија са листа Сремске лиге, МОЛ Исток и Запад за пролећни део такмичарске, у организацији ПФС Срем одржан је у Врднику. Учествовало је 15 младих, перспективних судија, а камп су водили Саша Ранисавић, са листе Прве лиге, Јовица Милин, инструктор прве категорије и посматрач на листи Српске лиге Војводина, и Александар Владић са листе Супер лиге. Гост предавач био је Бранко Павловић, председник Струковне организације судија Војводине и члан Судијске комисије ФСС.
Aлександар Владић одржао је предавање на теме „Тимски рад“ и „Припрема утакмице“, а уследило је предавање Јовице Милина о значају фудбалског судије. Наредног дана, од раних јутарњих часова почеле су активности, а потом је Саша Ранисавић одржао предавање на тему „Правило 12“. Оорганизована је и радионица, а подразумевала је поделу судија у три групе, заједничку анализу раније добијеног видео материјала и изношење запажања.
Уследио је тренинг на терену, а акценат је стављен на координацију, употребу заставе и технику махања.
Бранко Павловић одржао је предавање на тему „Игра руком и офсајд“, а учеснике кампа обишли су представници ПФС Срем са председником Велибором Катићем.
Одржан је и обавезни семинар за судије и делегате Сремске лиге и МОЛ Срем Исток и Запад. Обављени су лекарски прегледи, провера физичке спремности, а потом и теоријска провера знања. Руководили су Драган Деспотовић, Бранислав Ћаћић и Горан Ковачевић.
Д. Туфегџић
Извор: http://www.zurnal.rs



