ЖЕЛЕЗНИЧАР ИЗ ИНЂИЈЕ ЈЕСЕНАС ШЕСТИ У СРПСКОЈ ЛИГИ ВОЈВОДИНЕ: НИКОЛА ЈАЋИМОВИЋ НЕЗАМЕЊИВ
Железничар је дуги низ година таворио по лигама сремског округа, падао и до општинског нивоа, да би у последњих неколико сезона имао метеорски успон до трећег ранга такмичења. Колектив из Инђије је прошлог пролећа начинио највећи успех у клупској историји и освојио прво место у Српској лиги „Војводина“, али због административног пропуста није добио лиценцу и у Прву лигу Србије је отишао другопласирани ГФК Словен из Руме.
У новој сезони, Железничар није био на ранијем резултатском нивоу и јесен је завршио на шестој позицији, са 23 освојена бода на петнаест утакмица и гол – разликом 19:16. Инђијци су уписали шест победа, пет ремија и четири пораза, уз приметно успешније резултате на гостовањима. Бољи пласман измакао им је највише због лошег почетка сезоне, када су изгубили као домаћини од Кабела (0:1) и у комшијском дербију у Новим Бановцима од Омладинца (1:2). Екипу је предводио тренер Владимир Ливаја, већ неколико година ангажован у раду са првим тимом, уз помоћ сарадника Владана Кежића. Окосницу састава чинили су играчи са богатим искуством из виших рангова, уз неколицину младих појединаца.
Највише на терену јесенас је провео Никола Јаћимовић (33), некадашњи члан „1. маја“, ОФК Београда, Радничког из Пирота, Динама из Врања и других средина. Искусни штопер уписао је максималних 1350 минута, без измена на петнаест првенствених утакмица. Следе нападач Срђан Димитров (1321), везиста Филип Осман (12949, капитен Данило Живановић (1284), Бошко Кривокућа (1080), Филип Ивеља (1072), Марко Радман (1018), Стефан Матијевић (1009), Страхиња Луковић (935), Драган Сарачевић (831), Василије Бошњак (730), Дејан Петровић (557), Андреј Бенцке (456), Марко Ковачевић (427), Лука Николић (282), Милош Милиновић (270), Михаило Василић (215), Ђурађ Добријевић (212), Михаило Љумовић (194), Стефан Боснић (170), Огњен Миљевић (110), Божидар Суџум (19), Никола Мрђа девет, Немања Качар четири и Слободан Грковић један минут.
Инђијци су јесен завршили без искључења. Седам жутих картона зарадио је Матијевић, а четири Осман. По три пута јавно су опоменути Живановић и Ивеља, а по два пута Јаћимовић, Димитров и Петровић. По један жути картон добили су Радман, Сарачевић, Бошњак, Николић, Добријевић и Боснић. М. Ђорић
РАДМАН СЕДАМ У МЕТУ
Железничар је са 19 голова међу ефикаснијим тимовима у Српској лиги „Војводина“. Први стрелац тима је Марко Радман са седам голова.
Четири пута био је прецизан Димитров, два гола је постигао Ивеља, а по један Јаћимовић, Живановић, Матијевић, Бенцке, Ковачевић и Николић.
Извор: http://www.zurnal.rs



