ЖЕ­ЛЕ­ЗНИ­ЧАР ИЗ ИН­ЂИ­ЈЕ ЈЕ­СЕ­НАС ШЕ­СТИ У СРП­СКОЈ ЛИ­ГИ ВОЈ­ВО­ДИ­НЕ: НИКОЛА ЈАЋИМОВИЋ НЕЗАМЕЊИВ

Же­ле­зни­чар је ду­ги низ го­ди­на та­во­рио по ли­га­ма срем­ског окру­га, па­дао и до оп­штин­ског ни­воа, да би у по­след­њих не­ко­ли­ко се­зо­на имао ме­те­ор­ски успон до тре­ћег ран­га так­ми­че­ња. Ко­лек­тив из Ин­ђи­је је про­шлог про­ле­ћа на­чи­нио нај­ве­ћи успех у клуп­ској исто­ри­ји и осво­јио пр­во ме­сто у Срп­ској ли­ги „Вој­во­ди­на“, али због ад­ми­ни­стра­тив­ног про­пу­ста ни­је до­био ли­цен­цу и у Пр­ву ли­гу Ср­би­је је оти­шао дру­го­пла­си­ра­ни ГФК Сло­вен из Ру­ме.

У но­вој се­зо­ни, Же­ле­зни­чар ни­је био на ра­ни­јем ре­зул­тат­ском ни­воу и је­сен је за­вр­шио на ше­стој по­зи­ци­ји, са 23 осво­је­на бо­да на пет­на­ест утак­ми­ца и гол – раз­ли­ком 19:16. Ин­ђиј­ци су упи­са­ли шест по­бе­да, пет ре­ми­ја и че­ти­ри по­ра­за, уз при­мет­но успе­шни­је ре­зул­та­те на го­сто­ва­њи­ма. Бо­љи пла­сман из­ма­као им је нај­ви­ше због ло­шег по­чет­ка се­зо­не, ка­да су из­гу­би­ли као до­ма­ћи­ни од Ка­бе­ла (0:1) и у ком­шиј­ском дер­би­ју у Но­вим Ба­нов­ци­ма од Омла­дин­ца (1:2). Еки­пу је пред­во­дио тре­нер Вла­ди­мир Ли­ва­ја, већ не­ко­ли­ко го­ди­на ан­га­жо­ван у ра­ду са пр­вим ти­мом, уз по­моћ са­рад­ни­ка Вла­да­на Ке­жи­ћа. Око­сни­цу са­ста­ва чи­ни­ли су игра­чи са бо­га­тим ис­ку­ством из ви­ших ран­го­ва, уз не­ко­ли­ци­ну мла­дих по­је­ди­на­ца.

Нај­ви­ше на те­ре­ну је­се­нас је про­вео Ни­ко­ла Ја­ћи­мо­вић (33), не­ка­да­шњи члан „1. ма­ја“, ОФК Бе­о­гра­да, Рад­нич­ког из Пи­ро­та, Ди­на­ма из Вра­ња и дру­гих сре­ди­на. Ис­ку­сни што­пер упи­сао је мак­си­мал­них 1350 ми­ну­та, без из­ме­на на пет­на­ест пр­вен­стве­них утак­ми­ца. Сле­де на­па­дач Ср­ђан Ди­ми­тров (1321), ве­зи­ста Фи­лип Осман (12949, ка­пи­тен Да­ни­ло Жи­ва­но­вић (1284), Бо­шко Кри­во­ку­ћа (1080), Фи­лип Иве­ља (1072), Мар­ко Рад­ман (1018), Сте­фан Ма­ти­је­вић (1009), Стра­хи­ња Лу­ко­вић (935), Дра­ган Са­ра­че­вић (831), Ва­си­ли­је Бо­шњак (730), Де­јан Пе­тро­вић (557), Ан­дреј Бен­цке (456), Мар­ко Ко­ва­че­вић (427), Лу­ка Ни­ко­лић (282), Ми­лош Ми­ли­но­вић (270), Ми­ха­и­ло Ва­си­лић (215), Ђу­рађ До­бри­је­вић (212), Ми­ха­и­ло Љу­мо­вић (194), Сте­фан Бо­снић (170), Ог­њен Ми­ље­вић (110), Бо­жи­дар Су­џум (19), Ни­ко­ла Мр­ђа де­вет, Не­ма­ња Ка­чар че­ти­ри и Сло­бо­дан Гр­ко­вић је­дан ми­нут.

Ин­ђиј­ци су је­сен за­вр­ши­ли без ис­кљу­че­ња. Се­дам жу­тих кар­то­на за­ра­дио је Ма­ти­је­вић, а че­ти­ри Осман. По три пу­та јав­но су опо­ме­ну­ти Жи­ва­но­вић и Иве­ља, а по два пу­та Ја­ћи­мо­вић, Ди­ми­тров и Пе­тро­вић. По је­дан жу­ти кар­тон до­би­ли су Рад­ман, Са­ра­че­вић, Бо­шњак, Ни­ко­лић, До­бри­је­вић и Бо­снић. М. Ђо­рић

РАД­МАН СЕ­ДАМ У МЕ­ТУ

Же­ле­зни­чар је са 19 го­ло­ва ме­ђу ефи­ка­сни­јим ти­мо­ви­ма у Срп­ској ли­ги „Вој­во­ди­на“. Пр­ви стре­лац ти­ма је Мар­ко Рад­ман са се­дам го­ло­ва.

Че­ти­ри пу­та био је пре­ци­зан Ди­ми­тров, два го­ла је по­сти­гао Иве­ља, а по је­дан Ја­ћи­мо­вић, Жи­ва­но­вић, Ма­ти­је­вић, Бен­цке, Ко­ва­че­вић и Ни­ко­лић.

Извор: http://www.zurnal.rs

ОБЈАВЉЕНО: 23. 12. 2024.

СПОНЗОР ФУДБАЛСКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ

ПОДЕЛИТЕ СА ДРУГИМА!