ЖЕЛЕЗНИЧАР – МЛАДОСТ ЛУЧАНИ 0:2

Најмлађи фудбалери Младости режирали победу у Панчеву против Железничара (2:0)

Привилегију да остану уписани као актери суперлигашке премијере у Панчеву имали су најстарији тимови по просеку година у домаћој елити, а ипак, епитет јунака понели су најмлађи актери – тинејџери Младости из Лучана.

Раме уз раме са деветорицом саиграча који већ добрано газе кроз четврту деценију на терен су изашли бидери Младости из Лучана Урош Сремчевић и Никола Јојић и неустрашиво повели саиграче до прве победе у сезони, против Железничара, првог пратиоца на листи најстаријих тимова Mоцарт Бет Суперлиге.

Кадетски репрезентативац рођен 2006. године издањем у гостима потврдио је да је будућност Лучанаца, али и српског фудбала, а феноменално вече украсио је суперлигашким првенем којим је Младост у 14. минуту трасирала пут до победе. Талентовани Крагујевчанин је голом на асистенцију Жарка Удовичића начео мрежу Железничара, а све дилеме по питању победника у Панчеву испоставило се да су биле решене у 36. минуту када је одличан центаршут Јојића из корнера у гол за 2:0 преточио Иван Милошевић.

Два тандема, између чијих је датума рођења по 18 и 19 година, испоставила су се као кобна по Железничар. Прво је пожртвовану реакцију на левом боку и повратну лопту 35-годишњег Удовичића у гол преточио 17-годишњи Сремчевић, а потом је, центаршут 19-годишњег Јојића главом преко гол линије спровео 38-годишњи Милошевић. Гости су тако, два пута на делу демонстрирали функционисање играча између којих је двострука разлика у годинама и донели Лучанима прву победу у сезони, после ремија на премијери са Радником (0:0).

Стечена предност у првом полувремену била је повод Лучанцима да како је време одмицало у све већој мери препуштају иницијативу ривалу, међутим Панчевци су до краја сусрета остали без решења за одбрану ривала, чак и у моментима опште офанзиве, са три нападача.

Иако је домаћин у сусрет ушао мотивисан да после победе на суперлигашкој премијери у гостима Напретку (1:0) бодовни салдо увећа и у првој утакмици пред својом публиком, расположени Саша Стаменковић представљао је нерешиву енигму за офанзивце екипе Предрага Рогана.

Посебно инспирисан био је Евгени Павлов, стрелац у претходном колу и тако потписник историје из перспективе Железничара. Ипак, украјински нападач вечерас није успео да пронађе пут до мрежекојој је најближи био у 41. минуту, када је после корнера главом погодио пречку.

Чињеницу да противник није материјализовао иницијативу и макар преполовио заостатак играчи Игора Савића могли су да казне у завршници утакмице, односно у 79. минуту, али се Сремчевић нашао у офсајду, те је остао ускраћен за други гол вечерас.

Првим тријумфом у сезони Младост је после два кола на четири бода без примљеног гола, док је Железничар на другом кораку имао прилику да осети горчину пораза те је остао на три освојена бода.

ЖЕЛЕЗНИЧАР – МЛАДОСТ 0:2 (0:2)