ЖЕЛЕЗНИЧАР СЛАВИО ПРЕД ДОМАЋИМ НАВИЈАЧИМА ПРОТИВ СПАРТАКА

Железничар – Спартак 2:1 (2:1)

СРЦ Младост у Панчеву. Гледалаца: 800. Судија: Данило Николић (Ловћенац). Жути Картони: Танасијевић,Пријовић (Спартак) Пуртић (Железничар). Стрелци: Романић у 9. Хајдин у 31. минуту за Железничар, Тошески у 12. минуту за Спартак.

Железничар: Живковић, Гргић (90. Гргић), Станковић, Конатар, Хајдин (90. Маркишић), Ђорђевић (82. Ковачевић), Гајић, Лакићевић, Романић (82.Шушњар), Пуртић, Павлов (76. С.Јовановић).

Спартак: Вулић, Танасијевић, Керкез, Ћаласан, Станојев (67.Рошевић), Тодоровски (67.Бабић), Ђурасовић, Тошески, Пријовић, Мудрински (81. Убипарип), Бијеловић (81. Бијеловић).

Железничар је победом против Спартака спустио завесу на јесењи део сезоне у Панчеву. Храбром, а пре свега добро организованом игром, изабраници Ненада Мијаиловића стигли су до велика три бода. Знали су у Панчеву да ће имати тежак посао против Спартака, јер екипа са севера Бачке од доласка Ненада Лалатовића игра врло добро.

Да домаћи тим ништа осим тријумфа не занима,било је јасно већ на старту утакмице, а прву шансу имао је Конатар у 6. минуту. Ипак, успели су тада да се одбране гости.

Оно што им није успело тада, јесте три минута каније. Александар Ђорђевић је са средине терена послао лопту право у ноге Лазару Романићу, који је прошао између штопера Спартака и са петнаест метара послао лопту иза леђа голмана Вулића – 1:0.

Радост домаћих није, међутим дуго трајала. Неопрезност дефанзиваца Железничара у 12. минуту казнио је Тошески за изједначење – 1:1.

Нису се обесхрабрили играчи домаћег тима због изједначења. Иницијатива се Железничару  исплатила већ у 31. минуту. Добио је једну дубинску лопту Павлов, али је голман Спартака, успео да је избије испред њега. Нико није обраћао пажњу на Стефана Хајдина, који је остао сам на седам-осам метара од гола противника, тако да је без проблема лопту сместио у мрежу – 2:1.

Само четири минута касније, покушао је Лазар Романић поново да савлада голмана Спартака, али је лопта отишла поред гола.

Железничар је у другом полувремену зналачки чувао лопту, играо опрезно и заслужено стигао до три бода.

У наредном колу Железничар гостује Вождовцу. После победе против Спартака Панчевци су на 14. месту са 17 бодова.

ОБЈАВЉЕНО: 09. 12. 2023.