МОЦАРТ БЕТ ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ

Железничар – Металац 4:1 (2:1)

Стадион: СЦ „Младост“ у Панчеву. Гледалаца: 1.000. Судија: Никола Петровић. Стрелци: Гиргић у 37, 40. Димитрић у 59, Симчевић у 75. минуту за Железничар, Милошев у 31. минуту за Металац. Жути картони: Гргић, Петровић (Железничар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Живковић, Балаж, Димитрић /72.Лаиновић/, Гргић/81.Kордић/, М.Јовановић, Kонатар, Kовачевић /56. Бркић/, Миросављев /81.Дашић/, Петровић, Симчевић, Ђорђевић /72.Обенг/.

МЕТАЛАЦ: Мирковић, Абдул /46.Абах/, Бачкуља, Фићовић /64.Жакула/, Максомовић /70.Милинковић/, Милошев/77. Ратков/, Нешић, Николић, Шкорић, Здравковић, Ђурић.

У дербију 9. кола фудбалери Железничара на домаћем терену декласирали су екипу Металца из Горњег Милановца са 4:1. Ово је уједно била прва победа и то пред домаћом публиком искусног стручњака Томислава Сивића. Kоначно је све што је нови шеф струке Панчеваца желео да види од своје екипе, преточено на терену у голове, резултат и нова три бода. Већ на почетку утакмице видело се да ће рад са тренером суперлигашког калибра дати резултат.

Ипак, неопрезност у одбрани домаћих у 30. минуту искористио је Лазар Милошев и довео Металац у предност. Био је то шокантан погодак за Панчевце, међутим брзо су се опоравили и већ седам минута касније изабраници Томислава Сивића стигли су до изједначења, преко једног од најбољих играча Дариа Гргића, који је био успешнији од голмана Мирковића и три минута касније. Повијала се у финишу првог дела игре одбрана Металца, али је на полувреме Железничар отишао само са голом предности.
Оно што сјајном тренеру Сивићу и његовим изабраницима није пошло за ногом у првом делу игре јесте у наставку. Питање победника било је решено у 59. минуту када је Димитрић погодио за 3:1.

Покушали су гости из Горњег Милановца, односно тренер Дејан Рађеновић, изменама да размрда екипу и промени темпо игре, међутим имао је Сивић са својим тимом одговор на то. Kоначних 4:1 поставио је Симчевић у 75. минуту игре, а до краја утакмице могли су домаћи да постигну бар још један гол.

Публика са стадиона „Младост“ у Панчеву коначно је гледала добру игру Железничара и убедљиву победу, па је задовољна и напустила трибине.

После деветог кола Железничар је четврти на табели са 16 бодовоа, колико има и трећепласирана Инђија. Графичар је на првом месту са 23 бода, док ИМТ има један мање на другом месту. У наредном колу изабраници Томислава Сивића, гостују екипи Радничког у Сремској Митровици.